тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Thorium-автомобіль з атомним двигуном

 

Проблему надлишку викидів шкідливих речовин в результаті згоряння бензину або дизельного палива здатні вирішити не тільки автомобілі з електричним мотором, але і самий справжній атомний двигун, що працює на радіоактивному ізотопу торію-232. Саме цей природний нуклід має не тільки самим великим періодом напіврозпаду серед інших відомих ізотопів торію, але і до того ж є найпоширенішим серед них...

 

Вчені з американської компанії Laser Power Systems (LPS) заявили, що двигун, що використовує торій в якості базового палива, є цілком реальною конструкцією і на сьогоднішній день фахівці організації активно зосереджені над можливістю його розробки.

Сам хімічний елемент, що використовується в якості базового палива, має дуже великий потенціал і виділяє просто фантастичну кількість енергії, що у цифровому еквіваленті може означати: для повноцінної роботи двигуна протягом 100 років знадобиться всього 8 грамів торію-232. За словами генерального директора LPS Чарльза Стівенса (Charles Stevens), один грам торію здатний зробити сумарно більшу кількість енергії, ніж згорілі 28 000 л бензину. На даному етапі співробітники Laser Power Systems експериментують з невеликою кількістю речовини, а їх найближчою метою є створення необхідного для технологічного процесу лазера.

Сам же принцип технології буде в загальних рисах схожий з роботою класичної електростанції: лазер повинен нагрівати посудину з водою, а рідина під впливом температури буде перетворюватися в пар, який необхідний для обертання мінітурбіни. Необхідно також відзначити, що природні запаси торію перевищують запаси урану майже в 3-4 рази, а фахівці вже встигли назвати перспективний хімічний елемент не інакше як «ядерне паливо майбутнього».

 


Ідею використовувати атомний торієвий двигун в автомобілі насилу можна назвати новою і надоригінальною. Ще в 2009 році Лорен Кулесус (Loren Kulesus) продемонстрував абсолютно футуристичний концепт-кар Cadillac World Thorium Fuel Concept Car з 24 колесами (класична 4-колісна компонування передбачала поділ кожного колеса на 6 окремих елементів зі своїм власним двигуном). Головною ж відмінністю, якщо не вважати дизайн автомобіля, риси якого можна зустріти лише в науково-фантастичних фільмах, стало джерело енергії для автономної роботи транспортного засобу.

В якості палива передбачалося використовувати хімічний елемент-торій. Саме він повинен відповідати за безперебійну роботу автомобіля протягом 100 років. За словами Роберта Харгрейвса (Robert Hargraves), фахівця в галузі вивчення властивостей торію, вченими має бути знайдено більш дешеве джерело енергії в порівнянні з вугіллям, що володіє низьким значенням викиду діоксиду вуглецю при згорянні або його відсутністю. В іншому випадку ця ідея зовсім не зможе отримати свого розвитку.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com