тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Хунза - народ, який не знає хворіб

У наш час багато хто замислюються про правильне і здорове харчування. Сьогодні я хочу продовжити тему довголіття і розповім вам про дивовижне племя хунза, які не знають, що таке хвороби. Ви можете таке собі уявити?..

 

 

Довголіття і здоров'я жителів долини Хунза дуже привертає увагу дослідників. Значна частина народу Хунза живуть 100 і більше років при цьому життєві сили в цьому віці у них істотно зберігаються. Довгий час вважалося, що незвичайні ефекти довговічності плем'я хунза мають завдяки генетичним факторам. Тим не менш, дослідження показали, що екологічні чинники грають більш важливу роль, ніж спадковість. Ці фактори включають в себе: дієту, яка ґрунтується, насамперед, на продуктах рослинного походження простий і природний спосіб життя з великою кількістю фізичної активності.

Плем'я довгожителів хунза не знають про рак, серцево-судинних захворюваннях, діабет, передчасне старіння.


Долина річки Хунза  розташована в північній частині Пакистану недалеко від кордону з Китаєм. Вона простягається між двома найвищими гірськими хребтами на Землі: Гіндукушу і Каракоруму. Це віддалена, таємнича і захоплююча область, як красою своїх пейзажів, так і винятковою довговічністю її жителів. Політично ця місцевість є самою північною частиною Пакистану, і її жителі в основному мусульмани.

Народ Хунза налічує приблизно 87 000 душ. Географічна ізоляція дозволила жителям долини Хунза зберегти свої природні звички протягом декількох тисяч років. Відомі американські лікарі-кардіологи відвідали цю область в 1964 році і виконали різні дослідження, в яких брали участь 25 осіб віком 90-110 років. Лікарі прийшли до висновку, що абсолютно все було в нормі, і кров'яний тиск і рівень холестерину і функція серця.

Дієта Хунза дуже проста. Вона ґрунтується на свіжих і сушених фруктах, особливо абрикосах, горіхах, бобових і зернових культурах. Також вони споживають молоко в дуже невеликих кількостях, і більшість з них тільки один або два рази в рік їдять м'ясо. Слід підкреслити, що Хунза їдять тільки два рази в день, незважаючи на суворий клімат і географічні умови, в яких вони живуть.

 


Хунза використовують свіжі абрикосові кісточки для виготовлення олії. Ядра подрібнюють на кам'яному млині, а потім отриману масу давлять між плоскими каменями. Олія використовується для приготування їжі або як соус для салату. Вона також служить в якості лосьйону для обличчя та волосся.

Також абрикоси використовується для приготування освіжаючого напою. Абрикосовий напій п'ють під час «голодної весни» - часу щорічного посту. Навесні їжі багато і близько 2 місяців це народ проводить в пості - максимальне утримання від їжі. При приготуванні солодких страв вони не використовують цукор, оскільки відомо, що плоди багаті складними вуглеводами, які на відміну від рафінованого цукру білого, дуже корисні для людського тіла.

Довгожителі споживають дуже мало солі, і часто готують страви, в якому вона зовсім не включена, за винятком хліба. Крім того, вони дуже ретельно пережовують їжу і не їдять між прийомами їжі.

 

горящие туры на сардинию

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com