тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найрозумніший папуга у світі

Існує думка, що птахи нічого не розуміють, так як не є особливо розумними, і здатні лише імітувати звуки і наслідувати голосам. Однак експеримент доктора наук і психолога Ірени Пепперберг, проведений з африканським сірим папугою, довів, що птахи можуть розмірковувати на початковому рівні, а також використовувати окремі слова і словосполучення за змістом...

 

 

 

Папугу, названого Алексом (згідно з першими буквами назви програми навчання птиці), доктор купила в звичайному зоомагазині в 1977 році. Птиці на той момент не було і року. Цілих три десятки років не вщухали суперечки і обговорення жако Алекса як предмета дослідження. Папуга навчився визначати 7 кольорів (і свій теж), 5 різних геометричних фігур, знав більше 100 слів. Він відповідав на запитання: «Що менше? Більше?». Розумів, що однакове, а що різне, чим відрізняється. Алекс навіть відрізняв предмети, однакові за кольором, але різні за матеріалом, з якого були зроблені!

За час експерименту папуга навчився дуже багато і міг позмагатися в розвитку з дельфінами і мавпами. Жако, мозок якої був не більше волоського горіха стояв нарівні з розвитку з дитиною п'яти років. Він випрошував їжу, похід в душову кімнату, коли ж був не в настрої, просився назад в клітку зі словами: «Хочу назад!». Були такі випадки, які приводили в шок навіть дослідника. Наприклад, якось під час занять, Алекс попросив горіх. Доктор Пепперберг проігнорувала прохання, тоді птах попросила ще і ще раз. Так і не дочекавшись горіха, Алекс сказав по-англійськи: «Хочу Г-О-Р-І-Х!» Це звучало як: «Я незрозуміло висловлююсь? Скажу по буквах!».

Порода птахів, до якої відноситься Алекс, живе до 50 років, однак жако помер 11.09.2007 р. віці 31 року. Незадовго до цього він був оглянутий ветеринаром, який повідомив про відмінне здоров'я папуги. У чому ж криється причина раптової смерті Алекса? Можливо, в надмірних навантаженнях на мозок птиці. Алекс став самою розумною папугою і найговірливішим птахом у світі.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com