тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

«Шоколадний будиночок» у Києві

Сьогодні мова піде про одну з найвідоміших садиб Києва. Це будинок під номером 17/2 по вулиці Шовковична, який був побудований в стилі Венеціанського ренесансу для відомого мецената і купця С. С. Могильова...

 

Думки про дату спорудження будинку розходяться, деякі пишуть, що побудований він був у 1880-ті роки, але на офіційному сайті вдома вказана дата 1901 рік. В першу чергу наше привертає увагу і сама архітектура і колір будинку, через що його власне і назвали «Шоколадним». Про що ви самі можете переконатися, подивившись фотографії.


 

 

Також «Шоколадний будинок» цікавий тим, що має абсолютно незвичайні інтер'єри в різних художніх стилях: мавританському, візантійському, бароко, ренесанс і модерн. Внутрішня обробка так само свідчить про добрий смак замовника. Стелі прикрашені ліпниною, вітражі, ковані огорожі, художнє оформлення підлог, вікон та дверей. Білий зал, в стилі французького бароко - найбільший в садибі. Там проходили бали, прийоми і музичні вечори.

Візантійський зал служив парадної їдальні. Поруч з ним знаходиться Мавританський зал, прикрашений різьбленими панелями з гіпсу. А з іншого боку візантійського залу знаходиться кімната в стилі модерн.


 

 

У післявоєнний період садиба неодноразово змінювала своїх господарів і призначення в 20-х роках тут були комунальні квартири, в 30-е НКВС, з 60-го на 83-й був центральним Рагсом Києва, і потрапити туди на розпис було справою не легкою. Потім будівлю було передано на реставрацію. Грошей виділялося дуже мало, і їх вистачало на дуже невеликий обсяг ремонтних робіт, а на реставраційні роботи просто не вистачало.

А з недавніх пір, після більш ніж 20-річної перерви, тут розміщується Дитяча картинна галерея. Дуже сумним залишається той факт, що зараз деякі частини будівлі знаходиться у дуже жалюгідному стані, через брак коштів на реставрацію.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com