тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Інтернет і екологія

Ви коли-небудь замислювалися про те що інтернет також впливає на екологію. І те що, та сама фотографія з випускного, якій вже років 15, дивитися ви на неї в кращому випадку раз на рік, і видаляти її з профілю на Facebook зовсім не збираєтесь, впливає на навколишнє середовище зовсім не віртуальним способом. Чому ж інтернет не екологічний?..

 

 

Отже, ви вводите назву сайту в рядок браузера. Натискаєте "Enter". І сервер, на якому зберігаються всі файли сайту, миттєво видає вам інформацію. Абсолютно всі дані, які можна знайти за допомогою інтернет знаходяться на серверах. Що б люди у різних точках Землі могли отримати інформацію в будь-який час, сервер підключений до електромережі 24 години на добу, 365 днів в році. І так має бути, коли мова йде саме про надійний і доступний по ціні украина хостинг такий як CityHost.UA.

Проте виникає ключове проблемне питання, а саме енергоспоживання.За статистикою 2012 року на роботу хостингів, тобто тих самих серверів, пішло 30 мільярдів ват електрики. Для забезпечення такої кількості енергії потрібно приблизно 30 атомних станцій. Тільки в США енегрія, яку споживають для роботи сервера, еквівалентна тій, що йде на освітлення 5 мільйонів(!) будинків.

Традиційні джерела энрегии - вугілля, нафта, газ. При такому виробництві енергії відбувається викид углексилого газу в атмосферу. У рік один невеликий хостинг сприяє викиду 20 тонн CO2. При збереженні такої тенденції до 2020 року, за кількістю викидів в атмосферу хостинги обженуть авіакомпанії. Видалив старе фото - став екологічніше. За той же 2012 рік в інтернет було выгруженно близько 2 трильйонів гігабайт цифрової інформації. І ця цифра постійно зростає. При цьому основну частину часу сервери працюють у режимі очікування. На це йде більше 80% електроенергії. Але є хороші новини.

Деякі хостинг-компанії вже сьогодні використовують для живлення своїх серверів енергію сонця, вітру та інших ВДЕ. Наприклад, офіс та дата-центр хостингу AISO працюють від сонячних батарей. За рік компанії вдається уникнути викиду такої кількості вуглекислого газу, для переробки якого довелося висадити ліс площею 32 000 кв. м. Всі будівлі AISO пофарбовані в білий колір, будівлі не перегріваються, що спрощує роботу систем охолодження серверів. Для кондиціонування приміщень AISO використовують дощову воду.

Незвичайний крок у бік екології зробив хостинг Site5. Компанія садить дерево на честь кожного нового клієнта. Більшість співробітників фірми працює віддалено, щоб скоротити викиди вуглекислого газу від щоденної їзди з офісу і назад. Цього не достатньо для отримання «зеленої» сертифікації Green-E certification, але цілком вистачає для іміджу eco-friendly.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com