тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Як здобути вищу освіту через Інтернет

Незважаючи на те, що у Всесвітньої павутини сформувався імідж гігантського архіву картинок з котиками, з її допомогою можна здійснити чимало корисних справ. Відкладемо убік такі банальні речі, як спілкування з людьми з іншої півкулі планети і обмін фотографіями, і поговоримо про те, як отримати з Інтернету реальну користь. Ні, ми зараз не про черговий «заробіток», а про здобуття повноцінної освіти...

 

 

Мало хто замислюється, що Інтернет - це ще і миттєвий доступ до величезного масиву нових знань. Крім читання статей на «Вікіпедії» та інших подібних ресурсах, сьогодні абсолютно реально отримати в Інтернеті хорошу профільну освіту. Причому, якщо проявити трішки ентузіазму, можна стати слухачем курсів не вітчизняного, а цілком реального престижного закордонного вищого навчального закладу.

Отримання освіти за допомогою Мережі - більш ніж реально. Досить просто вибрати навчальний курс, заплатити за нього, і отримати доступ до бази даних на сайті того чи іншого освітнього закладу. Далі все залежить виключно від Вашого безпосереднього бажання досягти чогось більшого, ніж 100 друзів у соціальній мережі. А якщо вам по завершенню навчання буде потрібна нострифікаця диплома, раджу звернутись до бюро легалізації «Апостиль і точка».

Як правило, з студентів, які здобувають освіту за допомогою Інтернету, формуються невеликі групи з 10-20 осіб, за якими закріплюється власний викладач. Він керує навчальним процесом і відстежує успішність учнів. Спілкування відбувається через відеоконференції, електронною поштою, у внутрішніх форумах або чатах. Всі іспити теж проводяться онлайн - часто це самі звичайні тести, які більш або менш регулярно проводяться і усні іспити, прийняті через той же Skype. Одним словом - все по-справжньому.

Повноцінний диплом про вищу освіту через Інтернет отримати дуже непросто. Як правило - це вже друга освіту, тому внз, які надають таку можливість, вимагають від студентів суттєвого рівня знань з обраного предмету. Крім того, часто різні вищі навчальні заклади пропонують різні підходи до навчання, іноді навіть вимагаючи періодично з'являтися на лекції.

Втім, є чимало університетів, які взагалі не вимагають від Вас виходити з дому, дозволяючи навчатися у зручний час, а не підкорятися розкладом занять. Подібні послуги пропонує Лондонська школа бізнесу та фінансів. Завдяки програмі Global МВА Online, ви можете отримати повноцінний диплом. Термін навчання 2 - 3 роки. Інший британський ВУЗ, що спеціалізується на дистанційній формі навчання - Open University. Всього за 2 роки тут можна отримати європейський диплом про вищу освіту з обраної спеціальності. При цьому, курс онлайн-лекцій читають цілком відомі професори.

Схожі дипломи можна отримати в Іспанії, там функціонують понад 300 різних магістерських програм, Німеччини - 13 програм, Швейцарії - 5 програм, і в інших країнах.

В Україні на сьогоднішній день отримати вищу освіту виключно в Інтернеті неможливо. Однак, існують варіанти дистанційного навчання, які пропонують у більшості вітчизняних вузів. Таким чином, студент може освоювати матеріал і спілкуватися з викладачами в Мережі, а на іспити та захисту кваліфікаційних робіт приїжджати безпосередньо в навчальний заклад. Втім, подібні проекти поки що знаходяться на стадії розвитку. Тим не менш, той же Хмельницький національний університет дозволяє студентам отримати диплом державного зразка взагалі без фізичної присутності на лекціях. Студенти повинні приходити тільки на іспити і захист диплому, а всі лекції і завдання можна дивитися і виконувати через Інтернет. У Київському політехнічному інституті існує Центр електронної освіти і пілотний проект онлайн-курсів з інформаційних і телекомунікаційних дисциплін.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com