тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найдорожчий у світі килим

У 1860 році в індійський правитель, магараджа Барода Кханде Рав замовив килим, який мав намір подарувати для прикраси гробниці пророка Мухаммеда в Медіні. Цей чудовий шовковий килим, оброблений смарагдами, сапфірами і діамантами, був розшитий більш ніж двома мільйонами перлин...

 

 


На кожен квадратний дециметр килима, за оцінками фахівців, припадає приблизно за 5000 перлин і намистин. Цей найдорожчий килим є не тільки справжнім витвором мистецтва, але і цінним грошовим вкладенням. По причині раптової смерті магараджі килим, що залишився в його родині, так і не був подарований.

«Перлинний килим» дбайливо зберігався в родині індійського магараджі до недавнього часу. Він неодноразово експонувався на виставках: наприклад, у 1902-1903 роках в Делі, в 1985 році в Нью-Йорку, в музеї Метрополітен.

Цей унікальний килим, що має розмір 1,73 на 2,64 метра і повністю розшитий камінням, був проданий в столиці Катару на аукціоні sotheby's за 5 485 000 доларів США. Стартова ціна починалася з 4,5 млн. доларів. На аукціоні за право володіти килимом боролося всього лише 3 покупця, решта утрималися від участі. Ім'я нового власника тримається в найсуворішій таємниці.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com