тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Костел Ельжбети у Львові

У 1903 році у Львові імператором Францом-Йосипом було закладено костел. Таким чином він хотів віддати данину пам'яті своїй дружині Єлизаветі, яка загинула від рук італійського анархіста Луїджі Лукенни в 1898 році...

 

 

Трагедія з імператрицею відбулася в Женеві, куди вона приїхала, щоб відвідати Женевське озеро. Єлизавета багато подорожувала, можливо, намагаючись таким чином забути про постійні любовні пригоди свого чоловіка. Аналізуючи сторінки їхніх біографій та аналізуючи цинічне поведінки імператора по відношенню до своєї дружини-красуні, мимоволі виникає думка, що спорудження костьолу було не чим іншим, як замолюванням власних гріхів.

Довгі сім років пройшли від початку зведення храму (1904) до того моменту, коли його освятили (1911). У будівництво костелу Ельжбети вкладали свої кошти львівські залізничники, тому що спочатку йому пророкували статус головного храму залізничного району, який повинен був усім своїм виглядом підкреслити значимість римсько-католицької церкви. Над створенням проекту працював видатної архітектор Теодор-Мар'ян Телевский, а відомим художникам Войтовичу, Желиховскому, Шостакевичу, Сихульскому було доручено зайнятися обробкою.

Отож, заказуйте тури по Львову у туристичному агенству "Капітолій", і ви на власні очі зможете оцінити всю велич і красу цієї непересічної історичної памятки древнього і прекрасного міста Лева!

 

 

 

Під час українсько-польської війни костелу, який приховував за своїми стінами поляків, довелося витримати обстріл української артилерії. Всі руйнування були усунені у 20-ті роки і навіть більше того, був встановлений розкішний орган. 70-ті роки привели до повного запустіння храму, що, на жаль, так і не викликало бажання провести, хоча б незначні роботи з реставрації.

 

У 1991 р. був переданий храм греко-католицькій громаді, якій в той час належав костел, зведений на честь імператриці. Ці події поставили крапку у спорі, який довгий час вели між собою прихильники римського і грецького католицьких обрядів. У тому ж 91-му, церква, яка сьогодні є найвищою пам'яткою Львова, стала називатися церквою Ольги і Єлизавети.

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com