тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Атомний подарунок

Різдвяні подарунки можуть бути найрізноманітніші. Чого тільки не дарували люди одне одному на Різдво. Але, напевно, найбільш неймовірний подарунок отримали деякі діти в США на Різдво 1951 року. В різнокольоровій коробці була міні-лабораторія атомної енергії для дітей. Маленьким власникам цієї іграшки пропонувалося проводити експерименти зі справжнісіньким ураном!

 

 

Суворі, скажу вам були часи, це зараз можна придбати для свого дорогого чада класні Laser pegs конструкторы, чи інші цікаві і захоплюючі іграшки а тоді якось так: хочеш дитинко погратися - на тобі жменьку урану Удивлен



Тема атомної енергії у ті роки переживала справжній бум - з'явилися перші атомні кораблі і підводні човни. Піднялися в повітря прототипи літаків з реакторами на борту. Були навіть проекти атомних автомобілів. Цим не забарився скористатися виробник іграшок Альфред Гілберт. В цей дивний набір юного фізика входив лічильник Гейгера, спінтарископ (чесно кажучи, вперше чую таку чудернацьку назву) і електроскоп. Крім приладів, які дозволяли спостерігати за радіоактивними частками, в коробці була книжка з базовими даними з ядерної фізики (написана з допомогою генерала Гровса, очолював роботи зі створення першої атомної бомби), опису найпростіших дослідів і набір куль для побудови моделі молекул.

Але найбільш вражаючим і на сьогоднішній день здається справді диким, була наявність в дитячому наборі такої небезпечної речовини як урану-238. Зрештою нічого дивного: у той час ще не було відомо про те, що цей радіоактивний ізотоп сприяє розвитку багатьох важковиліковних хворіб, включаючи рак.

Набір коштував дорого - 49 доларів і не користувався особливим комерційним успіхом. На щастя, U-238 Atomic Energy Lab перебував на ринку всього приблизно рік, а потім в результаті суспільного розголосу, і повторних експертиз був заборонений до продажу. Цікаво, що сьогодні ціна на цю таку незвичайну «іграшку» у середовищі колекціонерів з усього світу часом доходить до $10000.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com