тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гора Ель-Капітан

Одним з найбільших монолітів США вважається гора Ель-Капітан. Вона грандіозно височіє над мальовничою долиною Національного парку Йосеміті в штаті Каліфорнія...

 

 


 

Вперше її вершина була підкорена в 1958 році трьома сміливцями - Вайоном Меррі, Джорджем Візмором і Варреном Хардингом. Вони подолали маршрут класу альпіністських сходжень Великий стіна, що отримав назву Ніс, за 47 днів. Їх тактика «облоги» виявилася не ефективною, тому послідовники були змушені відмовитися від неї.

Варто відзначити, що сходження Ель-Капітан є одним з найскладніших маршрутів скелелазіння в світі. Альпіністам доводиться підніматися по вертикальній стіні без особливих виступів. На сьогоднішній день рекордний час підйому становить 2,5 години. Досягнення належить Алексу Хоннольду і Хансу Флорину.

А ось 18 днів тому два альпіністи почали підйом без спеціального спорядження. Два американських альпініста - 36-річний Томмі Колдуелл і 30-річний Кевін Йоргенссон - підкорили 900-метрову прямовисну скелю. Унікальність досягнення полягає в тому, що сходження чоловіки скоїли без спеціального альпіністського спорядження.

Свій підйом на одну з найбільших у світі гірських вершин-монолітів альпіністи почали ще 27 грудня. Підіймалися по абсолютно прямовисній Стіні Світанку, причому з собою не взяли нічого з того, що зазвичай використовують екстремали. Використовували тільки мотузку - та врятувала їм життя у разі падіння. Раніше на таке не наважувався ніхто. Просуватися вгору Томмі і Кевін могли тільки після заходу сонця: вдень руки потіли, а це загрожувало падінням, а значить - зривом усього сходження. Однак на їх 17-денному шляху були й інші труднощі. Так, Йоргенссон на одній з ділянок покалічив пальці рук об гострі, як бритва, уступи на гранітній скелі. Через це цього альпіністові довелося провести на місці дві доби: чоловік чекав, поки шкіра заживе. Щоб прискорити процес, він використовував спеціальну медичну стрічку і навіть клей.


 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com