тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Як не сказати зайвого - 7 прийомів

Лев Толстой говорив, що «люди вчаться, як говорити, а головна наука - як і коли мовчати». І осягати цю науку потрібно починати якомога раніше. Недарма китайська мудрість говорить: «Не говоріть, якщо це не змінює тишу на краще».

Як часто ми вимовляємо те, про що краще було промовчати. Або піддаємося пориву і говоримо зовсім не те, що насправді хотіли б сказати...

 

 

Добре, коли непорозуміння самі собою "розрулюються", а буває й так, що виникають серйозні конфлікти, і інколи до суду діло доходить. Тут не обійтись без досвідчених юристів, і якщо буде така проблема раджу тут http://mylogic.com.ua скористатися послугами юридичного бюро «MY LOGIC».

Психологи ж пропонують кілька ефективних способів, які допоможуть не просто промовчати, а навчитися бути стриманішим без шкоди для себе і оточуючих.

1. Розвиваємо прагматизм

Виплеснути агресію чи, як то кажуть, зірвати зло, безумовно, корисно, інакше б ми навіть не мали бажання відреагувати на те, що не подобається. Це нормально, адже всі - живі люди, але чи це вигода, якої ми прагнемо в кінцевому підсумку? Навряд чи. У моральній бійці ми травмуємо і себе, і тих, з ким сваримося, а зламати простіше і швидше, ніж відновити. Коли у фокусі уваги - головна, а не миттєва користь, бовкнути щось неналежне не прийде в голову. Адже ввічливість і тактовність швидко відновлюються, коли нам раптом стає зрозуміло, що кохана людина може розчаруватися, керівництво - оштрафувати, а друзі - позбавити спілкування і взаємодопомоги.

 

2. Відкладаємо розмову

Цей спосіб дуже схожий на попередній, але треба відкладати на набагато більший термін. Особливо, коли розмова серйозна і рішення, яке вам треба буде прийняти, вплине на все ваше подальше життя. Пропозиція нової роботи, необхідність прийняти чиюсь сторону в конфлікті, серйозна розмова з чоловіком. Не піддавайтеся першому пориву і не поспішайте ставити всі крапки над «i». Дайте голові охолонути і зважити всі за і проти, і тільки потім приймайте і озвучуйте рішення.

 

3. «Раздіваємо» співрозмовника

Подумки ми можемо надати почутому зовсім інше значення - менш цінне для нас. У цьому сенсі «роздягнути» - означає зняти з агресора оболонку важливості, звести з п'єдесталу і «одягнути» його простіше. Подібний метод добре працює, коли вас так і тягне відповісти начальнику-самодурові на його дурість, але ви знаєте, що це буде коштувати вам робочого місця. Уявіть, як смішно він буде виглядати на пляжі в голубеньких плавках з черевцем напереваги. Хіба можна таку людину сприймати всерйоз і сперечатися з ним? Нехай стрясає повітря поодинці, а ви насолоджуйтесь грою власної уяви.

 

4. Дихаємо глибше

Зробіть кілька глибоких вдихів, коли розумієте, що співрозмовник вже довів вас до точки кипіння, і ви готові зірватися. Дихайте, перш ніж почати лаяти дитину за неприбрану кімнату, або перш ніж розповісти подрузі нову плітку. Глибоке дихання заспокоює і насичує мозок киснем, змінюючи фізичний стан організму. А це допоможе заспокоїтися і ще раз все обміркувати.

 

5. Міняємося місцями з візаві

Цей метод допоможе в спілкуванні з дітьми, коли так і хочеться схопити пустуна за комір і влаштувати прочухана за його витівки. Уявіть, що це ви, а не він, тільки що розбили горщик з квіткою і запустили каменем у сусідське вікно. Згадайте, як завмирало серце, коли батьківський гнів ось-ось мав звалитися на вашу голову. Можливо, після декількох хвилин спогадів вам захочеться знайти інший спосіб виховання ніж крики і лайку.

 

6. Слідуємо народній мудрості «прикусити язика», «в рот води набрати», тощо.

Прийнято вважати, що ці вислови говорять про мовчання в переносному сенсі. Чому б не спробувати втілити їх пряме значення? Звичайно, всякий раз хапатися за склянку з водою трохи дивно. Але ось непомітно прикусити самій собі язика можна. Наш мозок влаштований так, що він миттєво переключається на фізичну біль, забуваючи про всі інші подразники. Бізнесмени на переговорах часом використовують звичайну канцелярську гумку. Її одягають на зап'ясті і ховають під манжетами. У моменти, коли необхідно взяти паузу і ще раз обдумати важливий момент, людина непомітно натягує гумку, яка неприємно впивається в шкіру. Таким чином, увага переключається на фізичні відчуття і рішення похапцем не приймається.

 

7. Заговорюємо самих себе

У психології є таке поняття, як афірмація - фраза, яка містить в собі якусь формулу і допомагає закріпити необхідне в нашій підсвідомості. Пам'ятаєте, як героїня Ірини Муравйової повторювала перед дзеркалом про саму чарівну і привабливу? Так ось цей прийом працює і для базік. Виберіть свою «мантру» і повторюйте її час від часу або в моменти, коли так і хочеться висловити все, що накопичилося. Наприклад, нехай це буде: «Я вмію вчасно зупинятися, я можу промовчати в потрібний момент» або «Я можу контролювати свої слова». З часом це твердження спрацює, і ви навчитеся себе контролювати.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com