тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Історія виникнення долара США

У 1778 році молода держава США боролося за свою незалежність від метрополії. Нью-орлеанський бізнесмен Олівер Поллок приймав у цій війні найактивнішу участь, купуючи у іспанців зброю, амуніцію і перепродуючи все це повстанцям. Інформацію про всі свої угоди (у кого що за скільки куплено і кому що за скільки продано) він заносив в бухгалтерські книги...

 

 

До появи долара на Північно-Американському континенті ходили найрізноманітніші гроші: французькі, англійські, голландські і пр. Дуже широко ходили іспанські піастри. Традиційно іспанський піастр позначався літерами P і S. Для економії часу Поллок став писати символ, який спочатку як накладені одну на одну букви, а потім спростив його до букви S, перекресленою двома вертикальними лініями. Офіційно вважається, що саме 1 квітня 1778 року бізнесмен Олівер Поллок вперше у своїй бухгалтерській книзі проставив незрозумілу карлючку. Представником уряду США, через якого Олівер здійснював всі свої угоди купівлі-продажу для американської армії, був конгресмен Роберт Морріс. Разом з рахунками за поставлені рушниці, порох і чоботи до нього перекочував і символ $, який Морріс став вживати у всіх офіційних документах.

Звичайно, є й інші версії походження знаку $. Але, як це завжди буває, з безлічі варіантів вибирається один, який і вважається канонічним. У 1785 році, коли Конгрес прийняв рішення про створення власної національної валюти, долара США, знак $ вже утвердився як позначення нової грошової одиниці. Так що символ $ старше самого долара як мінімум на сім років.

Сьогодні доларом називається валюта багатьох країн (їх близько тридцяти), символом $ позначають песо, ескудо, реал і деякі інші валюти. Але, малюючи $ і вимовляючи «долар», ми, перш за все, звичайно ж, маємо на увазі американську грошову одиницю. А для позначення інших додаємо: канадський, австралійський та ін.

Спочатку долар був, як і належить серйозній валюті, срібним. Кожен штат випускав свою монету, виходячи з наявності у нього власних запасів дорогоцінного металу. В 1830 році, після того як у Каліфорнії знайшли золото, долар став золотим. У Каліфорнії і Джорджії випустили восьмикутні золоті монети номіналом 50 доларів (блакитна мрія кожного нумізмата!). Випускалися і мідні гроші. Але якщо вам попадеться в руки американська мідна монетка - не поспішаєте її викидати! Мідна монета в 1 цент 1793 року на аукціоні в Орландо (Флорида) пішла за мільйон доларів! А срібний долар 1804 року - за 4 мільйони!

Громадянська війна 1861-1865 років вимагала величезної маси коштів, необхідних для фінансування воєнних дій. Оскільки золота і срібла вже не вистачало, Конгрес США прийняв рішення випустити паперові асигнації. І понеслося! Як у полі, де кожен ховрах - агроном, в кожному штаті була людина, упевнена, що тільки він один знає, як повинен виглядати справжній американський долар. У кожному штаті приватні банки, за узгодженням і з дозволу влади, друкували долари.

До 1859 році по країні ходили понад 4000 варіантів національної валюти! У міністерстві фінансів шість чоловік з ранку до ночі тільки тим і займалися, що ставили печатки на всі різномасті купюри, підтверджуючи тим самим, що це гроші. І тільки в 1877 році держава взяла процес друкування доларів у свої руки.

 


Разные интересные и поучительные мысли вслух читайте на страницах «Д-бомж».


 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com