тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дуріан - запах пекла і смак небес

З усіх відомих людству фруктів одним з самих незвичайних можна сміливо назвати - дуріан (лат. Durio). Цей великий плід може досягти розмірів 30 сантиметрів і вага близько 8 кілограм, зверху суцільно вкритий зеленими колючками, дуже популярний у Південно-Східній Азії, Центральної Африки та Бразилії, ну а запах дуріана - це взагалі щось!..

 

 

У Таїланді цей фрукт називають «королем всіх фруктів», який поєднує у собі одразу декілька смакових відтінків: смак заварного крему, з поєднанням банана, манго, ананаса, папайї, полуниці, з присутністю екзотичних спецій і навіть цибулі. Як на мене, дивне поєднання, і якщо ви бажаєте щось звичніше, і смачне раджу скористатися послугою доставка суши в Одессе, саме тут ви зможете замовити дуже смачні і корисні для здоров"я страви японської, тайської і італійської кухні.

Втім, вернімося до нашого екзотичного фрукту. В ньому міститься дуже багато корисних вітамінів - А, В1, В2, В5, В6, С. мікроелементів - залізо, марганець, мідь, цинк; макроелементів - калій, кальцій, натрій, магній, фосфор. Дуріан, єдиний у світі фрукт, який містить у собі органічну сірку. А сірка - це необхідний макроелемент, який є складовою частиною клітин нашого організму, і він просто життєво важливий для росту волосся, шкіри, нігтів, для тканин і органів нервової та кісткової тканини. Цей фрукт забезпечує природний баланс цукру в крові і володіє сильною бактеріальною дією.

 


І це далеко не весь перелік корисних якостей цього фрукта. Але є маленький, але досить значний недолік у цього корисного джерела вітамінів, у нього самий поганий, навіть нестерпний запах, який тільки можна собі уявити. Запах дуріана настільки смердючий, що його не можна проносити в готель, літак, автобус. На дверях багатьох закритих магазинах висить попереджувальний табличка про те, що дуріану вхід закритий. Стиглий плід дуріана «пахне» часником, гниючою цибулею, тухлою рибою. Тому його просто неможливо експортувати в свіжому вигляді в інші міста і країни. Місцеві умільці дуріан сушать і консервують його, але в такому вигляді не передати незвичайне поєднання і всю смакову гаму цього екзотичного фрукта.

У Таїланді це найпоширеніший і улюблений фрукт. Росте тут близько 200 видів цього фрукта. Сезон дозрівання дуріана це - травень-серпень. Тут вирощують цілі сади дуріана. У провінції Чантабури щорічно проводять ярмарки та свята, присвячені самому смачному та корисному фрукту в світі. Найцікавіше і про що слід пам'ятати, що після вживання свіжих плодів дуріана злегка підвищується температура тіла, і його ні в якому разі не можна їсти багато і в поєднанні з алкоголем, інакше він стає самим цим фруктом вбивцею і закуска зі смаком «полунички», може стати останнім у житті.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com