тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Крижані монстри на горі Яворник

Чи давно ви милувалися потойбічним видовищем на кшталт того, що ви бачите на світлині? А метеоролог із Словенії, і по сумісництву фотограф 32-річний дослідник буревіїв і інших суворих погодніх катаклізмів Марко Корозек, буквально на днях, трохи більше, ніж за тиждень до настання нового 2015 року став свідком красиво-фантастичної і навіть дещо моторошної картини...

 

 

Піднявшись на вершину гори Яворник (Словенія), він був вражений картинами, «написаними» розлюченою матінкою-природою (мабуть таки, дістали її людські збиткування над нею). Щедрими біло-блакитними мазками вітру, снігу і льоду вона буквально позамальовувала всю округу. І заспокоїлася, зробивши хороброму Марко передноворічний подарунок - фантастичний пейзаж в обрамленні неба. Фотографуй, друже, і покажи світові!


Гора, висотою в 1017 м, розташована у Великоберезнянському районі, на самій межі природоохоронної зони Ужанського Національного природного парку. І нехай Явірник не Ельбрус, її вершина встелена високогірними травами. Тут можна зустріти чорничні та малинові хащі. Схили покриті деревами, серед яких переважають тополя і бук, є хвойні породи. Дослідні ділянки букового лісу заклав у 1925 році видатний чехословацький (була така країна Чехословаччина) ботанік і лісівник Алоїз Златник.

Туристи світу давно облюбували «словенське гірське диво», бувають тут круглий рік, навіть встигли пристойно замусорити округу. Зрештою, якщо вам це не до вподоби, то горнолыжные курорты болгарии - найкращий варіант повноцінного зимового відпочинку, тут вам і природа чудова і, відмінний сервіс, і 100% задоволення від зимових розваг.

Стихія стерла сліди перебування людини у своєму лоні, а заодно наділила дерева та спостережні вежі неземної, смертельної красою. Деякі гострі шпилі з льоду перетворилися на 100 - сантиметрові піки. Втім, вистачить слів, дивіться! І нехай ваше серце завмирає при вигляді незвичайних творінь природи.

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com