тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Merry Xmas: оригінальне поздоровлення з Різдвом від бактеріологів

Наука - це не тільки постійна дослідницька виснажлива рутина, наукова діяльність інколи буває і веселою! Саме так стверджують вчені уми з Уорікського університету, які напередодні католицького Різдва вирішили досить оригінальним чином привітати людство з цим світлим святом, а для цього вони використали ... бактерії!..

 

Доктор Манихайро Асалли змусив певні культури бактерії сформуватися у букви і зрештою отримав вітальне повідомлення «Merry Xmas» (Щасливого Різдва). І хоча букви вийшли кілька корявенькими, сам факт того, що вчений зміг досягти поставленого результату, може здатися не тільки вельми забавним, а й вражаючим.

Як будь-який відповідальний вчений, доктор Манихайро вирішив написати статтю про те, як йому вдався цей експеримент. В його звіті говориться, що для реалізації ідеї була обрана бактерія Bacillus subtilis (сінна паличка). Приступивши до роботи, вчений поселив в окремі чашки з агаром (в чашки Петрі з ретельно контрольованою живильним середовищем) необхідні бактерії, після чого залишив їх на 14 годин для росту. В цей час температура середовища існування бактерій підтримувалася в оптимальному діапазоні 30 градусів Цельсія. Після того як популяція бактерій підросла, вчений використовував металеві трафарети, щоб бактерії продовжили своє зростання всередині них.

На ріст кожної букви розміром 2 міліметри знадобилося ще близько 12 годин. «Незважаючи на думку багатьох про те, що бактерії є поодинокими одноклітинними організмами, насправді вони показують соціальне поводження в природі практично завжди існують у вигляді структурованих груп», - пояснює доктор Манихайро Асалли у своїй науковій статті. «При формуванні біоплівки, якою в даному випадку є букви, бактерії починають колективно формувати потрібну структуру», - додає вчений.

При проведенні цього незвичайного експерименту вчений і його колеги не піддавали своє здоров'я на небезпеку. Як говорить Манихайро, тип бактерій, який він використовував для створення вітального повідомлення, насправді зустрічається дуже часто і абсолютно нешкідливий. Справа в тому, що Bacillus subtilis є непатогенной бактерією, яку можна виявити не тільки в природі, але і в кишечнику людини.

 


Если вы занимаетесь производством пластиковых изделий, то самым важным является вопрос приобретения сырья. В этой связи наверняка вас заинтересует вот это предложение продам вторичную гранулу пп. Главное преимущество – низкая (до 50% в сравнении с первичным материалом) цена, причем качество отменное.


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com