тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найекологічніший офіс в Азії

На перший погляд в офісі шанхайської компанії Глюмак (Glumac) немає нічого незвичайного. І на другий теж. Однак якщо подивитися уважно, видно, що офіс дуже непростий: він входить в число найбільш «зелених» офісів у світі...

 

 

Офіс Глюмак не споживає електроенергію ззовні, не використовує міський водопровід і жодним чином не забруднює навколишнє середовище. Він відповідає сертифікації Living Building Challenge, яка характеризує будівлі за кількома параметрами: розташування, споживання води та електроенергії, як приміщення впливає на здоров'я та психіку людини, яка його вартість і наскільки добре вона виглядає.

Для архітекторів, які розробляли офіс, першою проблемою став пошук потрібних матеріалів місцевого виробництва. Наприклад камені. За умовами LBC важкі будівельні матеріали (цемент, пісок, каміння) повинні бути тільки місцевого походження. Воно й зрозуміло: вантажівки перевозять матеріали і димлять - прямої шкоди навколишньому середовищу. Але проблема - поруч з Шанхаєм немає каменоломень. В результаті стільниці, які спочатку хотіли вирізати з каменю, довелося робити з Коріана. Коріан - це синтетичний матеріал з акрилового полімеру і тригідрату алюмінію. Стіни офісу утеплили тонкими панелями, у яких всередині вакуум. Без теплоізоляції важко жити незалежно від мереж навіть в Шанхаї, де температура рідко опускається до 0°.

Невідомо, що було використано в якості покриття для підлоги, але ламінат з магазину Ретаун був би чудовим вибором. Судіть самі: якість безумовна, колір і фактура на любий смак. Крім того продажа ламината тут здійснюється по досить доступним цінам, плюс різноманітні привабливі акції. А зорієнтуватися і швидко придбати найбільш підходящий варіант допоможе зручна система пошуку по різним параметрам.

 


Туалети в офісі Глюмак теж спеціальні, хоча відразу такими не здаються. Різниця в тому, що відходи поміщаються в спеціальний контейнер, нагріваються, а потім пресуються. Контейнер чистять раз в пів року. Системи збору дощової води й сонячної енергії забезпечують офіс водою і електрикою в такому обсязі, що йому вистачає на всі внутрішні потреби. При цьому залишається стільки, що вистачить на всі сусідні офіси, але власнику будівлі це не цікаво.

Продовжуючи список цікавих рішень, зазначимо систему контролю забруднення повітря в приміщенні. Працівники спостерігають за станом повітря в реальному часі зі своїх смартфонів. В офісі працює хороша система фільтрації повітря. Також в офісі є невеличка оранжерея, яка теж допомагає фільтрувати повітря.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com