тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Піч "Буржуйка" - модно і актуально в умовах кризи

Всім відома пічка-буржуйка у її класичному вигляді виглядає не надто естетично, проте як відомо, і з г...на можна зробити цукерочку, а завдяки старанням конструкторів і дизайнерів ця пічка може стати чудовим доповненням до сучасного вишуканого інтер"єру. А ще у зв"язку з відомими подіями в країні, такий вид обігрівальних  пристроїв набуває все більшої популярності...

 

 


Трохи історії. Пічки-буржуйки з'явилися в сумні роки російської революції 1917 року. Зими тоді були холодними. Міста, позбавлені нормального теплопостачання починали замерзати. Будинки переставали опалюватися за класичною схемою централізованими топками, адже відсутнє було регулярне підвезення вугілля, дров. Кожен вирішував свої проблеми сам. Держава як така померла, а перехідна влада були зайнята революцією. Хто воював за неї, хто повставав проти. Але ж треба було піклуватися і про тлінне тіло. Придумані для опалення окремих кімнат, розбірні конструкції стали відомими як піч-буржуйка. Одним із способів виготовлення печі був наступним: бралася звичайна залізна бочка, робився в ній отвір для топки, прироблялась труба. І піч готова. Зоставалось знайти дрова і підпалити.

А власне буржуйкою її назвали за невгамовну "ненажерливість". Метал не тримав тепло так, як це могла цегляна кладка класичної печі. Зате піч було легко виготовити з підручних матеріалів. Її можна було зробити розбірною і легко транспортувати. В умовах громадянської війни, коли рухалися маси військ в ешелонах, які жили в наспіх викопаних землянках пічка виявилася незамінним супутником людини.

У Другу Вітчизняну війну про буржуйку знов згадали. В обложеному Ленінграді жителі рятувалися від холодної смерті цими плитами. Та й у інших учасників цієї великої драми були всі ті ж причини використовувати буржуйку. Вона була звичним атрибутом життя фронтовиків. І знаменита: "Б'ється в тісній грубці вогонь..." - це про неї, про буржуйку. В нинішні, відносно благополучні часи буржуйка не зникла з ужитку. Буржуйка ще довго буде користуватися величезною популярністю і попитом серед дачників як піч для опалення дачі, для опалення садового будиночка, теплиці, інших тимчасових споруд.


 

 

 

 


На сайте компании «Современные дымоходы» http://dumari.com.ua вы можете заказать изготовление и установку дымоходов любой конфигурации и предназначения. Цены умеренные, гарантия качества, консультационная помощь.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com