тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Проект житлового комплексу з грядками в Сінгапурі

Один із серйозних гравців у сфері проектування - датська архітектурна компанія Spark Architects презентувала свій новий грандіозний проект «Home Farm», який буде реалізований в Сінгапурі. Мова йде про проект великого житлового «зеленого» комплексу з незвичайними архітектурними акцентами - вертикальними і горизонтальними грядками...

 

 

Будівля у формі знака питання з'явиться в центральній частині міста. Його зовнішній вигляд повністю адаптований під навколишній ландшафт, що дозволяє без проблем вписати новий комплекс в існуючу архітектуру мегаполісу. Це далеко не перший амбітний проект данців, розроблений для Сінгапуру - влітку компанія презентувала концепцію й дизайн плаваючого центру торгових лотків, які працюють на сонячних батареях.

На стадії розробки концепції проекту, увагу датських архітекторів залучили останні статистичні дані, які наштовхнули їх на створення незвичайного архітектурного комплексу. За останніми даними, кількість населення пенсійного віку в Сінгапурі стрімко зростає і вже у 2030 році практично кожен п'ятий житель країни стане пенсіонером.

 


Автори проекту по-своєму спробували вирішити цю багатогранну проблему - з одного боку, вони запропонували сферу для саморозвитку та зайнятості, з іншого - подбали про здоров'я і психологічний комфорт літніх людей. Тепер кожен житель комплексу зможе з користю провести час на своїй імпровізованій домашній фермі, практично не виходячи з дому. Крім цього, архітектори в одному комплексі розташували й інші локації, що дозволяють здійснювати прогулянки, спілкуватися з сусідами і просто приємно проводити час у «зелених» зонах. Звичайно ж, розробники подбали і про максимум комфорту проживання: тут передбачена еффективна вентиляція на подобі приточно-вытяжная установка Бризарт, інша необхідна інфраструктура.

За задумом датських архітекторів, вся територія комплексу буде розбита на сектори і поділена вертикальними і горизонтальними смугами зелених насаджень. Ще один додатковий бонус - на базі комплексу будуть діяти спеціальні служби, покликані навчати літніх людей азам садівництва або землеробства. Це дозволить створити додаткові робочі місця та залучити увагу відразу до двох важливих питань: питань соціальної адаптації літніх людей і створення нових робочих місць в цілому. Співробітники таких служб зможуть кілька годин в день приділяти кожному пенсіонеру, допомагаючи обробляти його так звану «домашню ферму». Спеціалісти інших служб в цей час будуть займатися питаннями озеленення особистих ділянок, збирати врожай і сортувати овочі.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com