тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дослідження підтверджують, що відеоігри лікують депресію

Дослідники Медичної школи Уоррена Альперта при Браунівському університеті, США, відзначають, що відеоігри можуть допомогти людині позбавитися від депресії і знизити вплив стресу на організм. Вчені відзначають, що спокійні відеоігри можуть бути корисні в лікуванні цілого ряду психічних розладів, серед яких депресія, стрес і тривога...

 

 

Для експериментів з добровольцями використовувалася мобільна гра Personal Zen, яка пропонує зосередити увагу на щасливих обличчях людей, ігноруючи ті, що виражають негативні емоції. Дослідження довели, що після 25 хвилин гри користувачі-гравці почали проявляти менше симптомів тривожної депресії, ніж контрольна група. Схожі висновки зробили психологи Міністерства у справах ветеранів США. Вони зафіксували, що спокійна гра з приємною музикою і без нервових елементів ефективно допомагає учасникам бойових дій справлятися з посттравматичним стресовим розладом.

Зрозуміло, для терапії підходить далеко не всяка гра. По-перше, вона не повинна містити в собі елементів насильства. По-друге, «лікувальна» гра повинна бути достатньо цікавою, простою і необтяжливою. У той же час, програма повинна містити в собі ілюзію виклику для гравця, щоб той швидко долучався до процесу, абстрагуючись від свого емоційного стану. Вчені акцентують, що, незважаючи на певну користь від ігор, не варто все ж перебільшувати їх значення - психотерапію лицем до лиця вони замінити поки що не здатні.

До речі, сфера відеоігр приносить колосальні прибутки. Для прикладу, користувачі планшетів витратили у сукупності майже мільярд доларів на ігри. Аналітики з компанії Frank N. Magid Associates провели дослідження ринку мобільних ігор за замовленням великого мобільного видавця PlayFirst. З'ясувалося, що 69% опитаних власників планшетів регулярно грають в ігри, при цьому 31% з них купував віртуальні предмети під внутрішньоігрових магазинах. В середньому гравець витратив на ці цілі $48 за останні 12 місяців. Користувачі смартфонів грають в ігри трохи рідше. Всього 54% опитаних власників визнали, що приділяють мобільним іграм час, і лише 19% з них викладають внутрішньоігрові гроші на покупки. У середньому вони витратили по $32 за минулий рік.

Стан ринку внутрішньоігрових продажів просто чудовий. За 2013 рік продажу віртуальних предметів на планшетах склали $914 млн., в той час як на смартфонах - $341 млн. в США грають на планшетах 61 млн. чоловік, а на смартфонах - 54 млн.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com