тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Скарифікація - древнє мистецтво прикраси тіла

Вашій увазі серія фотографій "Останнє покоління", що змальовує соціальну практику скарифікації (шрамування) в Африці в якості культурної традиції...

 

 

Шрамування вважається одним з екстремальних видів прикраси тіла. У нього дуже довга історія, що минає ще до древнім племенам. З плином часу змінився стиль виконання шрамувания, а також сенс самого візерунка, який наносять на тіло. Племена наносили шрами для відмінності. Припустимо, у воїнів були шрами на обличчі - для залякування супротивників. Знайти племена, які й нині використовують цей спосіб прикраси тіла, досить важко, оскільки прогрес невпинно крокує вперед і лише деякі племена змогли зберегти свої культурні традиції.

Згодом шрамуванням користувалися для ідентифікації злочинців. Традиція прикрашати тіло з допомогою шрамів - давня, але досі практикується серед деяких племен Австралії, Нової Гвінеї, а найбільше серед племен Західної Африки. Нанесення шрамів на обличчя і тіло здавна носила особливий сакральний сенс і проводилося під час ініціації підлітків, хлопчиків і дівчаток. В процесі життя, переходячи з одного соціального статусу в інший, людина отримувала все нові і нові візерунки на тілі. У чоловіків - це становлення воїном, у жінок - заміжжя і поява дітей. Деякі шрами можуть розповісти про приналежність людини до якогось племені. У багатьох племенах ці традиції збереглися й донині.

Існує навіть припущення про те, що маленьким дітям роблять насічки на обличчі для того, що б вони менше плакали. Нібито це відлякує злих духів, але тут існує ще одна точка зору: багато хто вважають, що коли дитина плаче, солоні сльози потрапляють в ранки, від чого стає ще болючіше. В результаті виробляється інстинкт - не плакати, щоб не пекло.

Процедура скарифікації відбувається старійшинами племені без якої-небудь анестезії і антисептики. Для скарифікації використовується камінь, ніж, гачок або лезо.


 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com