тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Білуга - найбільша прісноводна риба

Зараз вже нікого не здивуєш розмірами гігантів, що мешкають в морській безодні: кити, гігантські кальмари, чотириметрові краби і величезні скати давно перестали бути новиною навіть для людей, які не цікавляться живою природою. Мало хто знає, що в прісних водах теж є свої велетні. Більш того, абсолютним рекордсменом за довжиною і вагою серед них є білуга - мешканка вод деяких прісновидних річок...

 

 

В даний час білуга - найбільша прісноводна риба, відома людині. Її довжина від голови до хвоста може становити більше п'яти метрів, а вага доходити до двох тонн! За непідтвердженими свідченнями, до дев'ятнадцятого століття траплялися екземпляри, які досягали семи, і навіть дев'яти метрів в довжину.

 

 

Білуга - представниця сімейства осетрових. У неї довге, темно-сіре тіло, за формою нагадує торпеду, і витягнута, хижа морда з загостреним, коротким кінчиком. Весь тулуб риби вкритий кістяними щитками, що захищають білугу від зовнішнього впливу. У неї дуже великий рот, що допомагає їй полювати на рибу, що живе в зграї. Він розташовується по всій ширині морди і є свого роду візитною карткою прісноводного гіганта - з-за опущених вниз куточків рота білугу часто називають "сумною рибою".

Білуги мешкають в основному в притоках Дону, в річках Волзі, Кубані, Тереку, а також у Каспійському, Чорному і Азовському морях. Крім того, білугу неодноразово виловлювали в притоках і руслі Дніпра і Дунаю. Це промислова риба, що щорічно виловлюэться у величезних кількостях, через що її чисельність постійно і неухильно скорочується. Основна причина видобутку самок цієї риби - чудова чорна ікра. Не рятує її навіть той факт, що даний вид офіційно занесений у Червону книгу - браконьєрський промисел настільки інтенсивний, що вигляд опинився під загрозою вимирання. В даний час ловля білуги офіційно заборонена.

 

 

 

Білуга - не тільки найбільша риба, але й одна з найдавніших. Предки цього виду вперше з'явилися більше двохсот мільйонів років тому (в часи юрського періоду) і примудрилися пережити динозаврів і Льодовиковий період, на відміну від багатьох інших великих хижаків. У наші дні навряд чи можна зустріти білугу, що перевищує метр в довжину, але є достовірні свідчення упіймання особин, чия вага перевищує тонну. Приміром, у середині дев'ятнадцятого століття в пониззі Волги була виловлена велика прісноводна риба, яка виявилася самкою білуги вагою в дев'яносто пудів (близько півтора тонн) . Пізніше, на початку двадцятого століття, рибалкам неодноразово траплялися особини довжиною до чотирьох-п'яти метрів і весившие близько тонни. Одна ікра такої риби за вагою могла доходити до двохсот кілограмів!

Остання велика білуга була виловлена у тисяча дев'ятсот вісімдесят дев'ятому році, і довжина її сягала шести метрів. Зараз опудало цієї риби знаходиться в Астраханському Краєзнавчому музеї.

 


Воблер – это не только отличная приманка для рыбы, так называют еще и эффективный рекламный носитель в виде небольшой таблички с пластиковой ножкой. Благодаря своим конструктивным особенностям он обеспечивает привлечение внимания максимума потенциальной целевой аудитории. Заказывайте у нас изготовление воблеров, благодаря такому рекламному инструменту дела в вашем бизнесе обязательно пойдут вверх!


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com