тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Копенгаген стане надекологічним розумним містом

Влада Копенгагена почала реалізацію масштабного проекту, який перетворить місто в єдину "розумну" систему. Вона заощадить електроенергію, зробить вулиці безпечнішими і зменшить забруднення повітря...

 

Міське освітлення буде замінено на "розумні" LED-лампи, які вміють передавати дані в режимі реального часу. Спеціальні зелені індикатори будуть підсвічувати велосипедні доріжки, щоб зробити перехід на екологічно чистому транспорті більш зручним і безпечним. Проект отримав назву "Зелена хвиля".


 

"Розумними" стануть і інші дорожні вогні. Так, водії зможуть бачити зі смартфона, коли загориться сигнал світлофора. У приміській зоні ліхтарі обладнують сенсорами - таким чином, світло буде загорятися тільки коли в зону дії лампи увійде чоловік або їде машина. Це заощадить велику кількість дорогвартісної електроенергії. За допомогою нововведень Копенгаген сподівається стати найбільшою екологічною столицею світу до 2025 року.

 

Також нова "розумна" міська мережа буде виконувати і інші функції - наприклад, повідомляти санітарні служби про необхідність очистити баки зі сміттям, розраховувати оптимальні маршрути для автомобілістів і багато іншого. Дивно, скільки різної корисної інформації можна отримати за рахунок вбудованих в лампи сенсорів.

"Ми рухаємося від дуже простий технології створення мережі, в якій самі різні предмети зможуть "розмовляти" один з одним", - говорить керівник проекту Кім Бростом. Він зазначив, що апгрейд велодоріжок та загальна оптимізація зможуть зробити велосипед найбільш кращим засобом транспорту для кожного другого жителя міста. Також нові системи повинні забезпечити пріоритет на дорозі для автобусів та автомобілів, що знову-таки послужить стимулом для відмови від автомобіля.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com