тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Болото цілий рік. Типове в'єтнамське село

По коліно в багнюці, без гарячої води і часто навіть без електрики. Вони тут живуть, як століття тоу назад, так і зараз. Прості селяни, які нічого не знають ні про цивілізації, ні про нанотенології, ні про різні економічні і політичні санкції. Їм це все недоступне та й, зрештою, непотрібне. Вони з раннього дитинства і до глибокої старості лише тим і займаються, що вручну обробляють рисові тераси, вирощують буйволів і збирають фрукти...

 

 

 


І проти цих селян у 60-70-х роках нічого не змогли зробити американці, ганебно програвши в'єтнамську війну. З тих пір пройшло багато років, Америка і світ повністю змінилися, настав новий вік, Apple розробляє вже 7 айфон, а місцеві селяни все також живуть по коліно в багнюці і вручну вирощують рис.

У багатьох районах північного В'єтнаму село живе виключно терасовим землеробством, вирощуючи рис та інші вологолюбні культури. Особливість цих місць в дуже великій кількості вологи. І саме це обумовлює ту неповторну сільську специфіку, коли болото тут всюди під ногами фактично цілий рік. Як правило, села хліборобів мають невелику кількість будинків, які розташовуються не так, як ми звикли бачити у наших селах - уздовж вулиць, а розкидані по схилах гір і пагорбів, серед терас і земельних наділів.

Житла селян, як правило, дерев'яні і виглядають дуже і дуже убого. Основний будівельний матеріал в цих місцях - бамбук. Найчастіше його навіть не купують, а просто вирубують у найближчих бамбукових заростях, адже за досить короткий час він там відростає заново. Часом селянські будинки розташовані прямо посеред терас або заливних полів. Дивлячись на деякі села, здається, ніби вдома плавають у воді, а не стоять на землі. У багатьох дворах вода підходить до самого порогу. Хоч човен підганяй прямо під двері. Багато жителів взуття просто не носять. Адже крім гумової більше нічого тут не годиться. Ось і ходять багато людей або в шльопанцях, або просто босоніж, ризикуючи отримати рани, укуси змій або комах. Добре, що тут хоча б холодів нема.


 

 

 

 


А ось типова селянка одного з сільських поселень північного В"єтнаму. Судячи по слідам пальців на шиї, чоловік її дуже любить. Прийде з поля собі вечором, кирне добряче якогось саке (чи чим там вони спиваються) і таким чином розважаються собі.

А наші жінки ще нарікають на своє життя Ой-ой-ой


 

 

Коментарі  

 
0 # Юля 15.12.2014 16:26
"Судячи по слідам пальців на шиї, чоловік її дуже любить. Прийде з поля собі вечором, кирне добряче якогось саке (чи чим там вони спиваються) і таким чином розважаються собі. А наші жінки ще нарікають на своє життя "
Звернення до автора - в приклад потрібно ставити хороше і вдоскрналювати себе... а не опускатись до таких прикладів.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com