тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Сагуаро. Імперія кактусів

Більше 50 видів кактусів можна побачити у вельми незвичайному парку США - Сагуаро. Об'єкт розташований в південно-західному штаті Арізона. Назву парк отримав завдяки своїй головній визначній пам'ятці - гігантському кактусу сагуаро, або карнегія, розмір якого досягає до 15 метрів. Тут також знаходитися Музей пустелі Сонора і зоопарк...

 


Арізона... Країна Мальборо. Пам'ятаєте, як у вестернах, піднімаючи клуби пилу, носилися по скелястих просторах браві ковбої, пролітаючи на ледь об'їжджених мустангах величезні сигаровидные кактуси з піднятими догори руками»-відростками? Це вона - пустеля Сонора. Рідний дім для унікальних рослин, що стали «візитною карткою» штату - кактусів сагуаро.

Саме тут у 1994 році був створений національних парк, головним завданням якого є захист унікальних ландшафтів пустелі і охорона гігантських кактусів, які більше ніде не зустрінеш, - Національний парк Сагуаро. 370 квадратних метрів дівочої пустелі... Весною кам'янистий грунт вкривається яскравим килимом запашних квітів. Аромат стоїть такий, що кружляє голова!

А посеред цього жовто-біло-червоного квітучого океану гордо височать десятки видів різноманітних кактусів, які теж поспішають продемонструвати світу свої квіти. Справжній король серед кактусів, звичайно ж, сагуаро, взмывающий вгору на висоту 10-15 метрів. Щоб сагуаро зріс до такої висоти, має пройти немало років. За перші три десятки років вони виростають лише на метр у висоту. Потім, немов намагаючись наздогнати згаяний час, кактус починає інтенсивно рости, набираючи по міліметру в добу, і до 75 років обзаводиться, нарешті, своїми знаменитими бічними відростками і здобуває свою традиційну, впізнавану усіма, «зовнішність». Живуть же кактуси сагуаро до 150 років.


 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com