тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Інтернет торгівля в Україні

Аналітики компанії GfK Ukraine провели дослідження ринку Інтернет-торгівлі в Україні. Згідно з матеріалами дослідження, 2013 рік ознаменував значне збільшення обсягів Інтернет-продажу, збільшених на 49% до рівня попереднього року. Напружена ситуація в Україні цього року дещо збавила темпи росту, хоча теж відмічається тенденція збільшення обсягів продажу...

 

 

Протягом 10 років з 2001 року число користувачів всесвітньої мережі в Україні збільшилася більш ніж у 50 разів. Вибухонебезпечне зростання аудиторії очікувано викликав різке збільшення попиту і пропозиції: якщо у 2005 році в українському сегменті мережі було зареєстровано близько 500 торгових майданчиків, то вже на наступний рік їх число збільшилося в три рази, а до 2008 року склало близько трьох тисяч. Зараз, в українському інтернеті налічується більше двадцяти тисяч Інтернет-магазинів. Не всі з них однаково успішні, і основна частка прибутку припадає на «золоту тисячу» найбільших майданчиків.

В «велику трійку» інтернет-магазинів України входять rozetka.ua, aukro.ua і slando.ua, пайовий розподіл між якими в 2013 році скла 47%, 39% та 17% відповідно. Серед великих гравців слід згадати також gb.ua, diskoff.ua, webkiosk.ua, Мобітрейд, Novostar, ITG, Сокіл. Примітною особливістю українських Інтернет-магазинів є їх украй слабкий зв'язок з реальними торговими майданчиками. З 20 найбільших порталів лише два мають «фізичні» представництва. Даний факт підтверджує вкрай низький поріг входження на ринок електронної комерції в країні.

Якщо розглядати сегментацію ринку, то найбільші продажі демонструє електроніка і побутова техніка (близько 35% обсягу ринку), одяг (близько 30%), а також парфумерія та косметика, дитячі товари (по 15 %). Слід очікувати, що цей розподіл збережеться і надалі.

Середньостатистичний покупець в Інтернет-магазині - це житель великих міст у соціально активному віці. Майже половина всього ринку припадає на Київ, дещо менше - на міста східної частині країни. Частка південних і західних регіонів у загальному обсязі покупок не перевищує 22%. Таким чином, в найближчому майбутньому слід очікувати експансію на південно-східний ринок, і посилення конкурентної боротьби на цьому напрямку.

Найбільший річний дохід демонструє магазин rozetka.ua, дохід якого склав близько 130 млн. доларів, а також mobilluck.ua, fotos.ua, allo.ua, прибуток кожного з яких становила приблизно 20 млн. доларів. Тим не менш, грошовий обіг Інтернет-майданчиків в Україні все ще невеликий. І тільки у сотні найбільших магазинів перевищує один мільйон доларів у рік.

Незважаючи на це, продавати в інтернеті вкрай вигідно. Багато підприємців це зрозуміли, і звертаються до спеціалізованих компаній, таких як Stolnitsky Ideas з метою створення інтернет магазину, бо без якісної торгівельної площадки онлайн неможливі ефективні продажі.

Відсутність реальних торгових площ дозволяє скоротити витрати за рахунок багаторазового зменшення орендної плати, рахунків за комунальне обслуговування, фонду оплати праці. Загальний обсяг продажів Інтернет-магазинів зростає випереджаючими темпами протягом останніх кількох років: у 2012 році обсяг цього ринку збільшився на 42%, в 2013 році - на 49 % до 2,4 млрд. доларів. Така тенденція буде зберігатися протягом найближчих декількох років, і можна очікувати, що в 2015 році у випадку стабілізації ситуації в Україні ринок виросте ще на 40 - 50 %.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com