тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Відьми" Хадрамаута

Хадрамаут - одна з провінцій в південному Ємені. Хадрамаут прославлений насамперед "глиняними хмарочосами" - багатоповерховими будівлями, складеними з пальмових стовбурів і необпалених глиняних цеглин. Але ще одна причина, по якій туристи завжди прагнули в Хадрамаут - це дивовижний зовнішній вигляд жінок, що живуть в цій провінції...

 

Вони одягаються прямо як казкові відьми. "Казковий" вигляд мешканкам Хадрамаута надають насамперед їх величезні - до 50 сантиметрів заввишки - солом'яні капелюхи.


 

Такий капелюх - зовсім не примха, а своєрідний "термостат", який дозволяє працювати під палючим сонцем, коли температура іноді досягає п'ятдесяти градусів. Біля голови завжди зберігається прошарок більш холодного повітря. І жінки можуть за будь-якої погоди пасти кіз або працювати в полі. Обличчя при цьому закрите маскою - "нікабом". Не плутати з чадрою (чадра теж є, це хустку, який прикриває волосся, в Ємені він відносно невеликий, а в деяких країнах жінки закутуються в чадру з голови до п'ят). Нікаб в південному Ємені схожий на маску, в його середині верхню і нижню частину з'єднує тонка ниточка, що надає очам, рясно підбитими сурмою вельми своєрідний вигляд.

Дехто порівнює жінок Хадрамаута з ніндзя. Мабуть, подібність справді є. При будь-якій погоді жінки Хадрамаута носять чорну верхній одяг - абаю. Вона зроблена з синтетики, тому що синтетика дешевше. Чорний колір, як я підозрюю, лише данина традиції - менше потрібно витрачати води на прання.


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com