тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

М'ясо і риба, приготовані на вогні - причина раку!

А ось інформація, яка дещо засмутить любителів пікнічків з їх обовязковими атрибутами - шашликами, і іншими смаколиками, приготовленими на відкритому вогні.

Виявляється, що м'ясо і риба, змочені в олії, вкриті сумішшю солі, перцю і спецій і приготовані на вогні - одна з найпоширеніших причин раку стравоходу. Коли м'ясо або риба готуються безпосередньо на вогні, вони вбирають в себе канцерогени, чого стають навіть більш небезпечними, ніж куріння або вживання алкоголю...

 

 

 

В ході одного з досліджень студенти-медики опитали 101 пацієнта з раковими захворюваннями відділу хірургічної гастроентерологи про їх спосіб життя та уподобання в їжі, а потім порівняли їх відповіді з відповідями здорових людей на ті ж самі питання.

Статистичний аналіз отриманих даних показав, що у людей, що вживали в їжу копчене м'ясо, ризик розвитку раку був у дев'ять разів вище, ніж у людей, які не мали його у своєму раціоні. Дослідження також показало, що у курців ризик зараження раком був вище у вісім разів, а у тих, хто вживав алкоголь - в чотири рази. Це не перший випадок, коли дослідники пов'язують з раком копчене м'ясо. До цього вже говорили про барбекю і м'ясі, приготовлена на грилі. Вугілля та газ, що використовуються для приготування м'яса, виділяють хімічні речовини, так звані поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАУ), які залишаються на м'ясі. Лабораторні тести показали, що ці речовини здатні викликати рак у тварин. Деякі дослідження пов'язують з впливом ПАУ на організм розвиток раку і в людини.

Експерти в області харчування стверджують, що коли солоне жирне м'ясо піддається впливу диму від деревини або вугілля, воно поглинає величезну кількість смоли, яка може містити канцерогени. У цьому сенсі вживання копченого м'яса не сильно відрізняється від куріння тютюну.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com