тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Цифрова стоматологія: високотехнологічні інструменти для догляду за зубами

Похід до дантиста у всі часи вважався чимось страшним та болісним. Але сучасна стоматологія пішла сильно вперед по відношенню до зубодерам зі сталевими кліщами і дрилем. І сьогодні ми розповімо про найбільш незвичайні і цікаві приклади нових інструментів для догляду за зубами...

 


 

 

Smart Tooth - розумні зуби проти переїдання і куріння.


Вся робота стоматолога може стати марною, якщо пацієнт не дотримується вказівок лікаря - курить, п'є каву або вживає заборонені продукти. Адже дантист не може по-справжньому контролювати дії свого клієнта, ходити за ним по п'ятах і хапати за руку щоразу, коли та тягнеться до солодкого. Але з'явилися технології, які дозволяють контролювати це на відстані.

Приміром, проект групи тайваньських вчених з назвою Smart Tooth передбачає імплантацію в щелепу пацієнта спеціального чіпа, який перетворює звичайні зуби в «розумні». Вживлений у емаль датчик буде фіксувати всі речовини, які потрапили людині в рот, і регулярно відправляти звіт про це стоматолога за допомогою мобільного телефону. Так що лікар буде знати, коли його пацієнт курить сигарету або п'є міцну каву. Звичайно, Smart Tooth має, в першу чергу, психологічний ефект. Знаючи, що дантист контролює кожен його крок, пацієнт сам буде обмежувати себе в споживанні шкідливих продуктів.

 

Oral Hygiene Monitor - домашній дантист-консультант

 

Пацієнти стоматологів зазвичай відправляються один-два рази на рік на прийом до свого лікаря заради регулярного огляду, метою якого є контроль за уже виправленими проблемами зубів і превентивним виявленням нових. Однак цих походів легко уникнути, якщо використовувати електронного дантиста Oral Hygiene Monitor, який проведе огляд і консультацію вдома у пацієнта.

Мова йде про спеціальну пластину з безліччю датчиків, яку необхідно час від часу вставляти в рот.

 

Kolibree - розумна зубна щітка

 

У наш час «розумних» технологій такими стають багато пристосування, які раніше й запідозрити не можна було в наявності інтелекту. Приміром, «розум знайшла» навіть зубна щітка!

Kolibree - це високотехнологічний предмет особистої гігієни, який володіє кількома датчиками, що контролюють процес чищення зубів користувачем. З її допомогою можна зафіксувати тривалість цього заняття в цілому, а також кількість часу і зусиль, які були прикладені до очищення тієї чи іншої частини щелепи. Розумна зубна щітка Kolibree з'єднується зі смартфоном через бездротовий інтерфейс Bluetooth. А спеціальний мобільний додаток, встановлений на телефоні, як раз і контролює описані вище моменти. Користувач зможе побачити результат чищення зубів на екрані свого телефону. Пристрій вкаже, чого слід приділити більше уваги під час цього процесу, щоб уникнути проблем у майбутньому.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com