тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Догляд за порожниною рота - поради Аюрведи

Зуби - важлива частина організму. Правильне пережовування їжі необхідно для травлення. Аюрведа придає пережовування велике значення. Є такий відомий вислів: «Рідку їжу їж, тверду - пий». Без здорових і сильних зубів так пережувати їжу неможливо...

 

 

Вірно і те, що правильно пережовану їжу кишечнику легше переварити. І навряд чи хтось захоче заперечити той факт, що гарні здорові зуби роблять нашу посмішку більш привабливою.

Абсолютно необхідно чистити зуби щіткою два рази в день. Аюрведа радить використовувати для цього різні трави. Існують спеціальні трав'яні суміші у вигляді порошків. Хоча під час обробки зубів цими порошками ви можете відчувати деякий дискомфорт, через кілька днів ви переконаєтеся в їх результативності. Якщо ви живете поряд з природою і вам подобається вести простий спосіб життя, використовуйте для очищення зубів свіжі тонкі гілочки дерева ним або які ростуть у вашій місцевості дерев (краще всього - з гірким смаком). Пожуйте один кінець палички, щоб уподібнити його пензлику. Потріть зуби цієї пензликом.

Багато людей мають звичку пити вранці чай або каву. Деякі п'ють чай, навіть не почистивши зуби. Ця звичка є однією з основних причин стоматологічних проблем, тому що через неї підвищується кислотність і схильність до запору. Тому ніколи не пийте ваш ранковий чай або каву, не почистивши перед цим зуби як слід. Перш ніж випити чай або каву, також добре було б з'їсти невеликий шматочок якої-небудь твердої їжі.

Склянка води зі столовою ложкою меду дуже корисна для зубів. Ви можете навіть замінити цим напоєм звичний ранковий чай. Він попереджає можливі хвороби зубів, і лікує вже наявні. Після кожного прийому їжі необхідно кілька разів прополоскати рот чистою водою. Очищення зубів після того, як ви щось з'їли, дуже важливо. Можливо, чистити зуби щоразу щіткою буде непрактично, достатньо буде хоча б полоскати зуби чистою, можна теплою водою. Наберіть у рот води, зробіть у роті 2-3 прополоскуючих рухи, а потім виплюньте її.

Розмішайте в чашці води (взимку - теплою) дрібку солі. Прополощіть цим розчином горло 3-4 рази, потім ще раз наберіть повний рот підсоленої води і прополощіть нею зуби. Такий розчин корисний для зубів, ясен і горла. Цю процедуру слід робити щодня перед сном.

Для зміцнення ясен і зубів можна два рази в день пити півсклянки води з двома чайними ложками свіжовичавленого лимонного соку. Після їжі для освіження порожнини рота можна пожувати гвоздику. Крім того, гвоздика зміцнює зуби і ясна. Просто покладіть палички гвоздики в рот і повільно її пережовувати. Не змішуйте під час їжі дуже гарячі і холодні страви. Не варто, наприклад, їсти морозиво і тут же запивати його гарячою кавою, і навпаки.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com