тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Губата риба-Наполеон

Самою губатою рибою в світі по праву вважається риба-Наполеон (Napoleon fish), що мешкає в тропічних водах Тихого і Індійського океанів. До місць проживання риби-Наполеона також відносяться води Червоного моря і Гавайські острови...

 

 

 

Ця риба - найбільший представник сімейства губанових. Дорослі особини можуть досягати два метри в довжину і мають своєрідний трикутний виріст на голові, що нагадує трикутний капелюх Наполеона. Важить така "імператорська" риба близько 200 кілограм. Харчується цей представник загону окуневих риб молюсками, морськими їжаками і крабами, легко розчавлюючи їх своїми потужними щелепами. Вік окремих особин може перевищувати 50 років.

Риба-Наполеон відноситься до числа гермафродитів. Підтверджує цей факт наявність у представників виду вторинних статевих ознак обох типів. Цікава особливість риби-Наполеона полягає в способі його нічного сну. В цілях захисту від хижаків риба заривається на ніч у пісок або покривається специфічним слизовим коконом.

Для людини така риба, незважаючи на свій загрозливий вигляд, не представляє ніякої небезпеки. Допитливі і доброзичливі "наполеони", охоче йдуть на контакт з людьми і навіть здатні іноді запам'ятовувати їх. Завдяки своїй товариськості цей мешканець коралових рифів користується великою популярністю серед дайверів. У свою чергу, з боку людини, велику небезпеку для риб цього виду являє попит на їх делікатне м'ясо. Так, страви приготовані з губ риби-Наполеона, які належать до найпопулярніших страв-афродизіаків, можуть коштувати близько 300 доларів.


 

 

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com