тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Японська методика Кайдзен або принцип однієї хвилини

Я думаю, що всі люди хоч раз в житті, але хочуть змінити своє життя на краще, ставлять собі певні цілі і роблять якісь плани. "Все, з завтрашнього дня я точно почну нове життя!" - і з ентузіазмом лягають спати. Але що ж відбувається вранці? Відповідь проста - здебільшого НІЧОГО, тому що лінь рано встати і піти на пробіжку , або привести себе в порядок. Знайоме? Особисто я так робив тисячу раз...


 

 

Але дух авантюризму не дає мені сидіти на місці і я знову і знову ставлю собі цілі і знову все кидаю. І тут раптом зовсім недавно я натрапив на статтю про японську методиу, яка називається "Кайдзен" або по-нашому - принцип 1 хвилини.

Кайдзен зародився в Японії. Саме слово складається з двох інших - "каі" (зміна) і "zen" (поліпшення). Автором є Масаакі Імаі, який вважає, що ця техніка може бути застосована як у бізнесі, так і в особистому житті. Суть цієї методики полягає в тому, що людина повинна займатися певною справою всього одну хвилину, але регулярно в один і той же час кожен день. Наприклад, грати на гітарі, качати прес, співати і т.д. Одна хвилина - це дуже мало і лінь не захоче Вас турбувати, бо вона навіть не встигне отямитися, а Ви вже зробили.

Коли час так обмежений, завдання не здаються занадто важкими або нездійсненними, як це буває, наприклад , при 30 хвилинах. Таким чином Вам не потрібно буде вигадувати відмовки для того, щоб не робити щось. Ви з радістю це зробите, і будете довльні результатом. Крім цього, Ви перемагаєте невпевненість у своїх силах, вдосконалюєтеся, звільняєтесь від почуття провини за незроблені справи, відчуваєте успіх і перемогу. Надихнувшись всім цим поступово Ви перетворите хвилинні заняття в 5-ти, а там і часові. Багато, хто слідує цій техніці відчувають прогрес дуже швидко. Можливо , хтось вже пробував цей метод і поділиться думками в коментах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com