тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Мальовничі патіо на фестивалі квітів у Кордові

Затишні внутрішні дворики, або патіо, - родзинка архітектурного стилю іспанського міста Кордова. Щороку на початку травня тут проходить флористичний фестиваль, і патіо буквально потопають у зелені. У ході так званої «Битви квітів» здивовані туристи насолоджуються пишністю, а компетентне журі визначає найбільш барвистий декор.

 

 


Фестиваль проходить протягом двох тижнів, у цей час патіо, зазвичай закриті, доступні для численних відвідувачів. Традиційно іспанці прикрашають внутрішні дворики кованими решітками, фонтанами, а на стінах і балконах розміщують горщики з жасмином, геранню і гвоздиками, які в сукупності нагадують квіткові килими або химерні візерунки ісламської мозаїки. Перемогти в змаганні дуже престижно, та й до того ж кращі господарі отримують грошовий приз.

У Кордові внутрішні дворики з'явилися з незапам'ятних часів. Їх будували ще римляни, які таким чином боролися з посушливим кліматом. Пізніше араби стали прикрашати дворики штучними водоймами і рослинами, щоб підтримувати тінь і прохолоду. Досі в місті є патіо, побудовані в 10 столітті, коли Кордова з півмільйонним населенням була центром Андалусії, мусульманського халіфату на Піренейському півострові. Благоустроєм патіо займалися і християни, завоювали Кордови в 13 столітті. У цих двориках було прийнято зустрічати гостей і залишати коней. Через патіо заходили в будинок, як правило, першим поверхом користувалися влітку, а другим - взимку. В 18-19 століттях патіо починають прикрашати мармуром, з'являються перші фонтани і закриті галереї. Фестиваль патіо вперше пройшов у Кордові в 1918 році під егідою мерії, а з 1921 року став проводитися конкурс на кращу прикрасу. Призи переможцям почали вручати з 1933 року, безліч номінацій. Як правило, вибирають кращі сучасні та історично збереглися патіо, враховують різноманітність кольорів, їх сорт, композицію, естетику і насиченість розміщення. До речі, декорування штучними квітами суворо заборонено.


 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com