тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Долина мертвих екскаваторів

Морозівський кар'єр довгий час займав перше місце серед найбільших вугільних розрізів України. Всього кілька років тому робота тут буквально кипіла - величезні крокуючі екскаватори щогодини відвантажували сотні самоскидів угілля. Після закриття кар'єра вся техніка виявилася залишеною, екскаватори поступово ржавіють і руйнуються збирачами металобрухту. Це справжня долина мертвих залізних монстрів...


 

Морозівський розріз був одним з небагатьох джерел видобутку бурого вугілля, але після фінансової кризи в 2009 році він був закритий, техніка виявилася нікому не потрібною, а кар'єр швидко заповнили грунтові води. В останні роки Морозівський кар'єр користується великою популярністю серед любителів промислових пейзажів. Єдина проблема полягає в тому, що щорічно кількість "експонатів" зменшується.

Головною визначною пам'яткою Морозовського кар'єра є гігантський роторний екскаватор, продуктивність якого становила 1600 кубометрів на годину, що дорівнює майже двом сотням Камазів. Агрегат був сконструйований в 1970 році, його вага дорівнює 4 тисяч тонн. Інші машини в покинутому кар'єрі не поступаються цьому гіганту і вражають уяву своїми габаритами.


 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com