тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Соціальний експеримент з коворкінгом в Нідерландах

Out of Office - це коворкінг простір, представлений дизайнерами студії Knol в Ейндховені, Нідерланди. Насправді, даний проект був задуманий як соціальноий експеримент, в результаті якого вдалося дослідити, наскільки змінилися звички і потреби сучасної людини в питаннях роботи і відпочинку...

 

 

Сьогодні багато працюють вдома, в кафе, бібліотеках і парках. Творчі професії не вимагають восьмигодинного сидіння в сірому офісі. Ми все більше цінуємо свободу і час, можемо будувати робочий графік як завгодно, нехай навіть веселитися допізна, а потім спати до обіду - головне, щоб робота була зроблена, коли на це залишається час, наприклад, ввечері.

Коворкінг простір Out of Office спочатку був наповнений яскравими фарбами і поділений на кілька зон, що символізують нові звичні місця, в яких ми робимо роботу в сучасному світі. Тут були обладнані такі тематичні ділянки, як спальня, вітальня, кав'ярня, бібліотека та сад. Кожен міг сам вибирати, в яких умовах він хоче зробити ту чи іншу роботу, а також скільки часу витратити на відпочинок, катаючись на гойдалках, граючи з живим кроликом, читаючи книгу, переглядати улюблений гаджет, або просто попиваючи каву за приємними розмовами з колегами.


 

 

 

 


Але незабаром все змінилося і в якості експерименту простір швидко трансформували в типовий сірий офіс з кубічними робочими станціями, розташованими у строгому порядку і позбавленими яскравих фарб.


 

 

 

Щоб відстежити зміни в продуктивності, необхідно було ввести сувору дисципліну. Віртуальний начальник на ім'я Стів відображався на стіні коворкінгу з допомогою проектора і регламентував кави-паузи, оголошував обідні перерви, вимагав тиші і моніторив переміщення працівників по офісу.

В результаті дослідження з'ясували, що сучасній людині до душі свобода. Так, всім дуже подобався первісний простір і запропоновані умови роботи, а суворі нововведення змусили більшість відмовитися від такого робочого місця. При цьому справедливим буде зазначити, що кілька людей продовжили працювати і в умовах нового, суворого офісу, заявивши, що дисципліна теж буває корисна для досягнення того чи іншого результату. Таким чином, даний проект, веселий і захоплюючий, анітрохи не претендує на серйозний науковий експеримент, що показав, що все дуже індивідуально, але сучасне покоління все ж таки віддає перевагу свободу.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com