тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

SolaRoad - сонячні велосипедні доріжки для Нідерландів

Не відомо, як з дурнями, але з дорогами в Нідерландах ніяких проблем немає. Ця країна славиться своєю чудовою дорожньою інфраструктурою, в тому числі, призначеною для велосипедистів. Там зараз навіть почалося будівництво велодоріжок SolaRoad, які є ще й сонячними електростанціями...

 


Три роки тому, коли проект сонячних велодоріжок SolaRoad був вперше опублікований в засобах масової інформації, він виглядав абсолютно фантастичним. Здавалося, що мине не одне десятиліття, перш ніж ці дивовижні об'єкти інфраструктури почнуть будувати. Але вже восени 2014 року в Нідерландах приступили до створення самої незвичайний в країні електростанції. Ця електростанція, яка отримала назву SolaRoad, буде розростатися по всій країні, перетікаючи з міста в місто. Справа в тому, що вона являє собою велосипедну доріжку, що складається з сонячних панелей.

Велодоріжки SolaRoad будуються з модульних елементів розмірами два з половиною на три з половиною метри. Зверху вони покриваються захисним шаром товщиною близько одного сантиметра. Цей захист охороняє сонячні панелі від зовнішніх пошкоджень, а також запобігає ковзанню велосипедів і людей по гладкій поверхні. Випробування показали, що панелі SolaRoad витримують тиск не тільки велосипедів і пішоходів, але навіть автомобілів і вантажівок. При цьому отриманого від сонячних променів електрики цілком вистачає для роботи ліхтарів уздовж доріжок в темний час доби, а також для відправки енергії в міські мережі. А в масштабах міста сонячні велодоріжки SolaRoad можуть стати серйозним джерелом «зеленої» енергії. Адже з ними вся країна може перетворитися на гігантську павутину-електростанцію.

До речі, нещодавно в цій країні вже був реалізований подібний проект - 500 метрів "розумної дороги". Струм вона не виробляла, але теж була дуже помічна водіям, завдяки різним наворотам, що допомагають безпечній і комфортній їзді. На жаль нам в Україні наразі навіть мріяти про таке інноваційне чудо не варта. Ями полатали - і то добре.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com