тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Сад Мажореля: гармонія флори, моди і мистецтва

В марокканському місті Марракеш знаходиться дивовижний сад, який був заснований художником Жаком Мажорелем у двадцяті роки минулого століття. Все почалося з невеликої ділянки землі, придбаним Мажорелем в 1924 році. Незабаром тут художник побудував віллу, навколо якої посадив великий сад з рідкісними породами дерев...

 

Територія саду постійно розширювалася, адже Мажорель почав ґрунтовно вивчати ботаніку, спонсорувати експедиції, в яких часто сам особисто брав участь. Практично з кожної такої подорожі Жак привозив нові види рослин. Також він часто обмінювався цінними екземплярами з іншими колекціонерами екзотичних рослин.

В середині п'ятдесятих років минулого століття сад Мажореля став доступний для відвідувачів, екзотичні рослини хотіли побачити тисячі туристів з багатьох країн світу. Але смерть Жака Мажореля негативно вплинула на розвиток його дітища - чудесного саду. Парковий комплекс почав занепадати, а віллу художника місцева влада хотіла знести. Але поворотним у долі дивного саду став 1980 рік, коли всю цю територію викупив відомий кутюр'є Ів Сен-Лоран.

В саду були проведені масштабні відновлювальні роботи, посаджено багато нових видів рослин. На сьогоднішній день в саді-студії функціонує музей мистецтва, де численні відвідувачі можуть побачити не тільки полотна Жака Мажореля, але і помилуватися колекціями знаменитого модельєра. Парковий комплекс можна відвідати в будь-який день тижня, тут проводяться захоплюючі екскурсії, під час яких можна дізнатися багато цікавого про рідкісних рослинах, а їх на території саду налічується понад чотириста видів.


 

 

 

 

 

 

 


Люминесценция – излучение, представляющее собой избыток над тепловым излучением тела и продолжающееся в течение времени, значительно превышающего период световых колебаний при данной температуре


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com