тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Екзотичні гриби

Гриби неймовірно різноманітні за формою і забарвленням. При цьому більша частина їх життя прихована від наших очей. Поряд з рослинами і тваринами гриби утворюють третє царство організмів, і варта сказати - досить досить дивовижне...

 

 

Омани про гриби багато в чому пояснюються саме тим, що їх життя у порівнянні з іншими живими організмами невидиме. До речі, найбільший живий організм на Землі - це не синій кит, що виростає до 30 метрів в довжину. І не гігантська секвойя висотою понад 100 метрів. Це гриб, підземна мережа якого займає 965 гектарів! Підпеньок темний (Armillaria solidipes), виявлений в американському штаті Орегон, важить приблизно 600 тонн. Його вік - понад 2000 років. Дослідження показали, що цей гриб - єдиний організм: всі зразки опенька генетично ідентичні.

Багато міркують приблизно так: «Подумаєш, гриби... Навіть якщо їх і не було б у природі, ми всього-то втратили б кількох кулінарних делікатесів». Це не так. Без грибів людство залишилося б без вина, пива і антибіотиків. Більше того: гриби справили величезний вплив на хід еволюції. Саме вони сприяли поширенню рослин по континентах. Якби Не було грибів, не існувало б і лісів в їх нинішньому вигляді, і, напевно, їх мешканців. Так і людини могло б не бути.

А ще деякі гриби просто неймовірно виглядають. Сьогодні вашій увазі деякі з найекзотичніших представників цього царства.

 

Аметистовий обманщик

 

Marasmius Haematocephalus

 

Родотус

 

Гриби з сімейства веселкові

 

Щелелистник звичайний

 

Panus Fasciatus

 

Решеточник червоний. Дуже рідкісний (з природно малою чисельністю) гриб. Занесений в Червону книгу. Смертельно отруйний гриб.

 

Leratiomyces

 

Зірковик

 

Red cup fungi

 

Міцена волосиста

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com