тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Як позбутися надмірного оптимізму?

Занадто оптимістичні? Наука це виправить! Як і більшість людей, ви, мабуть, страждаєте від «надмірного оптимізму». Це схильність здорових дорослих людей недооцінювати ймовірність якого-небудь майбутнього нещастя, приміром, хвороби. На щастя, вчені не тільки з'ясували, яка саме частина мозку відповідає за подібну поведінку, вони також дізналися, як це припинити...

 

 

Це можна зробити, стимулюючи праву нижню лобову звивину (область мозку, яка знаходиться в районі скроні), для чого слід промити холодною водою ліве вухо (а не праве!). Це робить людей менш оптимістично-безтурботними. Взагалі, явище надмірного оптимізму має якісну схожість з анозогнозією, неврологічним розладом, яке характеризується тим, що пацієнт не може критично оцінити перебіг своєї хвороби. Надмірний оптимізм і анозогнозія незалежно пов'язані з правою нижньою лобовою звивиною.

Крім того, анозогнозія тимчасово пригнічує вестибулярну стимуляцію, особливо при промиванні лівого (але не правого) вуха холодною водою. Ця процедура давно застосовується для активації нижньої правої частки мозку. Тому була висунута гіпотеза про те, що термічна стимуляція може знизити надмірний оптимізм у здорових людей.

Для перевірки гіпотези відібрали 31 учасника, причому всі учасники були правші. Всі вони піддавалися стимуляції обох вух холодною водою, по черзі. Під час кожного епізоду стимуляції учасники оцінювали власний ризик захворіти у майбутньому. Результати експерименту були такі: середня оцінка рівня ризику була значно вищою тоді, коли учасникам промивали ліве вухо. Тоді як під час промивання правого вуха результати оцінки ризику залишилися без змін. Таким чином, надмірний оптимізм був значно знижений шляхом стимуляції лівого вуха холодною водою. Ось так, до речі якщо ви шукаєте цікаві новини можу порадити один хороший інтернет-ресурс lifeinua.com.

Також експеримент вказав на наявність унітарного механізму, що лежить в основі як анозогнозії, так і надмірного оптимізму, і це дозволяє припустити, що надлишок оптимізму є однією з форм субклінічній анозогнозії, з усіма потенційними симптомами.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com