тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Фотоелектричні соняшники від IBM

Науково-дослідна організація IBM Research спільно з приватною швейцарською компанією Airlight Energy, що спеціалізується на виробництві та постачанні сонячних технологій для великомасштабного виробництва, оголосили про випуск нового тарілчатого параболічного відбивача, який посилює сонячне випромінювання в 2000 разів, одночасно виробляючи прісну воду й очищують повітря...

 

Нова Концентраторная Фотоелектрична Система (Concentrator PhotoVoltaics (CPV)) використовує щільний масив охолоджуваних водою сонячних елементів які перетворюють до 80% сонячного випромінювання в корисну енергію.

CPV виглядає як 10-метровий соняшник, який може генерувати 12 кіловат електроенергії і 20 кВт тепла за умови якщо буде достатньо сонячно - і цього вистачить, щоб забезпечити струмом декількох середніх будинків, за словами Бруно Мішель (Bruno Michel), провідного вченого даного проекту в IBM Research, Швейцарія. Дзеркала фокусують сонце на сонячних елементах для отримання електрики. Точка спалаху кремнієвих сонячних елементів знаходиться в районі 1500 градусів Цельсія. Але вчені IBM, застосовуючи досвід побудови суперкомп'ютерів, змогли добитися відносно високої робочої температури 105 градусів Цельсія, охолоджуючи елементи водою.

Дуже щільний масив фотоелектричних елементів, дзеркал і електричного ресивера накриті надувним прозорим пластиковим куполом для захисту від погодних умов. Оскільки сонячні промені виявляються гранично сконцентровані на фотоелектричних елементах, весь масив вимагає інтенсивного охолодження для того, щоб залишатися в робочих температурних межах. Заповнена водою радіаторна система, призначена для охолодження «соняшника», одночасно може постачати гарячу воду для обігріву і забезпечувати кондиціонування повітря за допомогою абсорбційного охолоджувача. Гаряча вода потім може бути використана в приєднаній системі опріснення, що створює питну воду, шляхом пропуску її через мембрану, подібну Gortex («дихаючі» водонепроникні мембрани, що використовуються в одязі і взутті). Система CPV, що займає 40 квадратних метрів, може виробляти майже 1320 літрів води в день.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com