тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Перша допомога якщо щось застрягло в горлі - прийом Геймліха

Це необхідно знати. Прийом, здатний врятувати життя. Різні об'єкти застряють в горлі у людей набагато частіше, ніж Ви можете собі уявити: їжа, кісточка або що-небудь ще може застрягти в дихальних шляхах і тим самим потихеньку задушити людину. Як за допомогою дуже простого прийому можна врятувати життя, коли щось застрягло в горлі?

 

 

 

Запам'ятайте: прийом Геймліха треба застосовувати, тільки якщо потерпілому більше року і він не може кашляти, говорити, кричати і, відповідно, дихати. Якщо йому не надати оперативну допомогу, то він втратить свідомість. У такій ситуації дуже важливо діяти швидко, зберігаючи при цьому спокій.

В прийомі Геймліха немає нічого складного: Встаньте позаду потерпілого, якщо Ви правша - трохи лівіше, якщо лівша - трохи правіше. Візьміть його міцно під грудьми і злегка нахиліть вперед, так, щоб застрягший у горлі об'єкт рухався назовні, а не глибше всередину.

Акуратно, але впевнено вдарте потерпілого між лопатками верхньою частиною зап'ястя. Перевірте, чи не вийшов об'єкт назовні. Якщо ні, вдарте знову, і так до п'яти разів. Якщо від ударів немає ніякого результату і потерпілий все ще не може дихати, стисніть руку в кулак і покладіть її між пупком і ребрами. Іншу руку покладіть зверху і натисніть кілька разів, поки застряглий об'єкт не вийде назовні.

Зверніть увагу, що цей прийом не можна проробляти з вагітними жінкам, дітьми до року і людьми із зайвою вагою. Якщо об'єкт все ще заважає дихати, викличте швидку. Не залишайте постраждалого одного і до приїзду лікарів продовжуйте застосовувати прийом Геймліха.

 

Діти у віці до року. Якщо дитина не кашляє і не плаче, розмістіть її ротом вниз вздовж свого передпліччя або стегна так, щоб голові було на що спертися. Акуратно вдарте п'ять разів по спині верхньою частиною зап'ястя. Після цього уважно вивчіть рот дитини і видаліть об'єкт, якщо Ви його там побачите. Ні в якому разі не намагайтеся дістати застряглий об'єкт, засунувши пальці в рот дитини, так як таким чином Ви можете проштовхнути його глибше і тим самим тільки погіршити ситуацію. Якщо це не допомагає, переверніть дитину на спину і акуратно п'ять разів натисніть на її груди. Після кожної спроби перевіряйте, не вийшов застряглий об'єкт назовні.

Як бачите, в цій техніці немає нічого складного, треба просто бути спокійним і впевненим у собі. Прийом Геймліха допомагає в більшості випадків, і необхідно завжди про нього пам'ятати, щоб бути здатним врятувати життя.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com