тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Розроблена комп'ютерна програма, яка дозволяє читати по губах

Кожен з вас прекрасно розуміє, що прочитати, а саме головне правильно зрозуміти, слова по руху губ людини і його міміці - досить складний процес, який не кожному по силі. Але поспішаємо вас запевнити в тому, що все ж це завдання здійсненне, і з нею буде справлятися комп'ютер!

Читання по губах - це один з найскладніших процесів, цього вчаться не один і навіть не два роки. Як відомо, людина в повсякденному своїй вимові використовує приблизно 50 різноманітних звуків, а губи людини при вимові цих звуків змінюють свою форму. Таких форм нараховується більше 14...

 

 

Безумовно, для того, щоб комп'ютер зміг розуміти мову людини тільки по губах ще необхідна тривала робота вчених.

Але зовсім недавно Ахмад Хассанат з Йорданії з Університету Мута зумів розробити і представити широкому загалу нову комп'ютерну програму, за допомогою якої можна визначити те, про що говорить людина не тільки за положенням губ, але також по міміці і жестах людини, яка активно бере участь в будь-якій розмові. Приміром, якщо раніше для того, щоб скористатися пошуком до googlе, Вам було необхідно, голосно вимовити шукане словосполучення, таке як - вентилятор осьовий реверсивний купити у Києві і далі система шукала, використовуючи свої алгоритми. Скоро все буде трохи по іншому і Вам не треба буде кричати пошукове слово на всю кімнату. Система прочитає це буквально за Вашим губам.

Слід зазначити, що результати тестування нової програми дуже хороші - цілих 77 %. Але все ж Хассанат переконаний в тому, що цій програмі ще потрібні численні доопрацювання. На думку розробника, програма ще з працею може впоратися з читанням по губах мови, наприклад, бородатого і вусатого чоловіка.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com