тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гуанчжоу: бунтівний район Сяньцунь

Район цей раніше був селом, яке заснували ще за часів династії Сун, більше 800 років тому. На початку 90-х Гуанчжоу почав рости і поглинув село Сяньцунь, так воно стал одним з районів цього одного з найбільших китайських мегаполісів. А сьогодні воно вже знаходиться в самому центрі сучасного Гуанчжоу. В 100 метрах від нового ділового кварталу, оточена з усіх сторін хмарочосами і найдорожчою житловою нерухомістю міста...

 

 

 

4 роки влада намагається розселити мешканців, а ті протестують і не хочуть виїжджати. Причин тому багато. Район цей зараз знаходиться в центрі, і багато його мешканці мають роботу неподалік. Переселяти людей планують в більш віддалені райони, а можливо і взагалі в передмістя. У людей на старому місці давно налагоджені свої зв'язки, а починати все спочатку страшно, особливо людям похилого віку. Хтось банально не задоволений умовами компенсації.

Влада, щоб підштовхнути жителів до «правильного рішення», всіляко ускладнює життя в районі. Закривають магазини, перекривають входи в район, відключають електрику і каналізацію, перекривають деякі вулиці, щоб не можна було пройти з однієї частини району в іншу. Загалом, потихеньку викурюють аборигенів.

Зараз залишилося відсотків 30% жителів, які планують триматися до останнього. Будинки в районі переважно 5-6 поверхові. Стоять вони практично торкаючись один одного. Вулиці являють собою лабіринт вузьких коридорів, куди ніколи не потрапляє сонячне світло, і свіже повітря. Дивно взагалі, як в самому центрі Гуанчжоу п'ятий рік обороняється такий район. У нас би давно все спалили, чи зрівняли ескаваторами з землею, а жителів просто виштовхали на вулицю.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com