тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Доведено науково: через горизонтальні смужки ви не виглядаєте товстішими

Існує поширена думка про те, що людина здається більш повною, якщо на ній одяг в горизонтальну смужку. Однак відомо, що додавання горизонтальних смуг таким геометричним фігурам, як прямокутники, змушує їх виглядати тоншими. Це явище відоме як ілюзія Гельмгольца...

 

 

Щоб зрозуміти, наскільки сильно люди в цьому питанні відрізняються від прямокутників, дослідники перевірили, чи змушують горизонтальні смуги на одязі виглядати людей товстішими.

Виявилося, що це твердження є неправильними: горизонтальні смуги на одязі не змушують вас виглядати товщими. Насправді, вони навіть можуть зробити вас візуально стрункішою. Квадрат, що складається з горизонтальних ліній, виглядає вищим, ніж за аналогічний площі квадрат, що складається з вертикальних ліній. Розповідаючи про цю ілюзії, Герман фон Гельмгольц зазначив, що картинки, у яких смугами заповнюється якийсь простір, завжди здаються більшими порівняно з порожніми просторами, і що такі ілюзії дуже поширені у повсякденному житті. Сюди ж він додав спостереження про те, що дамські сукні в горизонтальну смужку дозволять дамі здаватися вищою (а не товстішою).


Це твердження йде врозріз з поширеною думкою, і тому було проведено дослідження, метою якого було з'ясувати, які смужки на одязі дозволяють здаватися стрункішою, а які - ні. З'ясувалося, що прямокутник складений з вертикальних смуг, повинен бути розширений по вертикалі на 7,1% щоб відповідати висоті квадрата, складеного з горизонтальних смуг, і що прямокутник з горизонтальних смуг повинен бути на 4,5% ширше, ніж квадрат з вертикальних смуг, щоб відповідати його ширині. Ця ілюзія зберігається, коли горизонтальні або вертикальні лінії складають малюнок жіночої сукні. Важливо відзначити, що зберігається ілюзія, коли горизонтальні або вертикальні лінії знаходяться на плаття, яке закриває хоча б половину тіла манекенниці.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com