тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

T-Rex: автомобіль, що створює землетрус

Прочитавши заголовок, можна уявити собі величезний автомобіль, що стрясає землю просто своїм рухом. Насправді все трохи інакше, автомобіль, що має назву T-Rex має не настільки вже й великі габарити, правда важить він досить багато - близько 30 тонн...

 


Представляем подробные характеристики Опеля Адам Рокс, цены, и отзывы об этом автомобиле.


 

 

Велика частина цієї ваги доводиться на вагу спеціального гідравлічного ударного пристрою, яке змушує землю тремтіти і вібрувати для того, щоб науковці мали можливість вивчити процеси, що відбуваються в грунті під час землетрусів. Обладнання, подібне автомобілю T-Rex, досить затребуване на сьогоднішній день завдяки низці не дуже сильних землетрусів, що прокотилися по всьому світу останнім часом.

Зараз цей автомобіль знаходиться в Новій Зеландії, де його використовують для моделювання землетрусу, що потрясло місто Крайстчерч в 2011 році. Це землетрус відзначився тим, що особливі характеристики коливань ґрунту перетворили цей твердий матеріал у подобу рідини, яка текла в буквальному сенсі з одного місця в інше. Випробування, що проводяться за допомогою вантажівки T-Rex, дозволять вченим з'ясувати, які види грунту схильні до процесу «розрідження» і які методи можна використовувати для боротьби з цим явищем.

У цих випробуваннях, що проводилися в околицях Крайстчерча, вчені поміщали під землю безліч сейсмічних датчиків. Після цього вантажівка T-Rex починав стрясають землю на певних частотах і з певною амплітудою, а дані, зібрані сейсмічними сенсорами, дозволяли вченим визначити точний момент переходу грунту в певних областях з твердого в «розріджений» аморфний стан.


 

 

 


Компания ЮГОС предлагает качественные услуги по металлообработке с применением станков наивысшей точности, и другого современного оборудования.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com