тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Україна. Актовський каньйон

Якщо ви хочете побачити справжній каньйон, сформований багато сотень років тому з давніх вулканічних порід, вам необов'язково вибирати для цього за тридев'ять земель. Такий унікальний і дуже гарний куточок є і в нашій Україні, а знаходиться він неподалік від селища Актово в Миколаївській області. Він не такий грандіозний як американський Grand Canyon, та все ж таки...

 


Актовський каньйон - це комплекс водної та лісової екосистеми, який в ансамблі з красивими гранітними скелями справляє незабутнє враження на туристів. Дістатися сюди непросто, адже каньйон знаходиться практично в степу, але тутешня мальовнича місцевість варто того, щоб побачити її на власні очі. По дну цього цікавого геологічного утворення довжиною п'ять кілометрів протікає річка з похмурою назвою Мертвовод, хитромудро закручене русло якої звивається між скелями висотою до п'ятдесяти метрів. Розкинулися по берегах річки гранітні брили дуже нагадують кримські гори, через що каньйон часто називають Малим Кримом.

Існує й інша назва цього місця, походження якого пов'язане з давніми скіфськими легендами - «Долина диявола». Згідно зі старими переказами і переказами, саме тут свого часу ховали померлих скіфських царів, пускаючи їх в останню путь по чорній річці. Розповідають також і про те, що під час одного з татарських набігів місцеві жителі отруїли річкову воду, завдяки чому зуміли врятувалися від ворогів - ті втамували спрагу і померли, так і не напавши на село.

Актовський каньйон дуже гарний на світанку - в цей час прямовисні скелі набувають ніжний персиковий відтінок, а темна вода в річці, багата сірководнем, виглядає контрастно і дуже ефектно на тлі гранітних валунів. Втім, в будь який інший час доби пейзаж тут не менш вражаючий, тому охочих побувати в цьому красивому і багатому стародавніми історіями куточку завжди достатньо.

За своїм геолого-ландшафтним параметрами Актовський каньйон майже ідентичний знаменитих каньйонах Північної Америки, що робить його справді унікальним місцем - єдиним у всій Європі. З 1994 року комплекс каньйону належить до Національного природного парку «Букський гард».


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com