тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Пацієнту відновили обличчя за допомогою 3D-принтера

Вижившому чоловікові після серйозної мотоциклетної аварії була зроблена новаторська операція з відновлення обличчя за допомогою серії тривимірних імплантатів різних частин черепа. Стівен Пауер з Кардіффу - один з перших пацієнтів із подібними травмами у світі , якому в ході операції використовували 3D-друковані зображення на кожному етапі процедури...

 

 

 

Лікарям лікарні Морристон , Суонсі, довелося розбити вилиці пацієнта, щоб знову відновити травмоване обличчя. За словами містера Пауера, операція буквально "змінила його життя". Великобританія стала одним з піонерів у світі з використання 3D-технологій у хірургії, перші з них були проведені групами хірургів в Лондоні і Ньюкаслі.

"Я не можу згадати саму аварію. Я пам'ятаю все, що відбувалося за п'ять хвилин до неї, потім я опинився у лікарні через кілька місяців", - розповів постраждалий. Друковані імплантати раніше використовувалися , щоб допомогти правильно скоригувати вроджені дефекти, але в ході нинішньої операції застосували друковані моделі, направляючі , пластини та інші імплантати для відновлення вигляду людини через кілька місяців після того, як він був спотворений в результаті аварії.

 


Незважаючи на те, що на 29-річному Пауерс був захисний шолом, в результаті аварії в 2012 році він отримав множинні травми. Він провів лікарні чотири місяці, але його обличчя виявилося спотвореним до невпізнання . "Я зламав обидві щоки, верхню щелепу, ніс, були й інші переломи черепа", - сказав він . Для того, щоб спробувати відновити симетрію обличчя, команда хірургів використовувала СТ для відтворення і друку симетричної 3D-моделі черепа містер Пауера. Потім були заново відтворені різні пошкоджені і спотворені фрагменти. Щелепно-лицьовий хірург Адріан Шугер каже, що 3D-друк дозволяє не користуватися припущеннями, які можуть бути проблематичними у реконструктивної роботі, а чітко відновлювати зруйновані або спотворені фрагменти і ділянки. Вся процедура зайняла вісім годин, довелося повторно зламати вилиці, потім зробити напрямні пластини і з їх допомогою реконструювати обличчя. Для утримання кісток в їх новій формі були використані медичні титанові імплантати, виготовлені в Бельгії.

Дивлячись на результати операції, містер Пауер каже, що відчуває зміни - його обличчя тепер набагато ближче до того, яким воно було до аварії.

 

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com