тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вчені показали як працює «рій» з 1024 роботів

Науково-дослідна група Гарвардського університету виготовила і змусила спільно працювати 1024 міні-робота. На сьогоднішній день це - найбільша з відомих систем штучного ройового інтелекту. Як же функціонує ця система?..

 

 

 

Інженер віддає команду по інфрачервоному зв'язку і роботи шикуються у певному порядку, формуючи різні фігури. Кожен робот має по 2 мотора, які керують кінцівками. Інфрачервоні приймач і передавач вимірюють відстань до найближчих сусідів і транслюють їм команди. Для формування геометричної фігури 4 робота стають вузлом координатної сітки, а решта отримують 2D-зображення для побудови. Вони групуються навколо основної четвірки, узгоджуючи своє становище з сусідами. Інженери хочуть домогтися, щоб роботи узгоджували свої дії без участі людини і колективно могли виконувати одну команду.

Інтелектуальний рій створений в рамках експериментального проекту. В перспективі за допомогою даного проекту дослідники хочуть створити електронний колективний розум, так званий «ройовий інтелект», яким володіють багато реальні комахи.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com