тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Коралові рифи - чудо природи!

Коралові рифи - фантастично красиві і самі «густонаселені» екосистеми Світового океану. Біомаса донних безхребетних і риб в них оцінюється у сотні грамів на квадратний метр морського дна. Загальна кількість біологічних видів на коралових рифах може досягати одного мільйона, або навіть перевищувати цю величину...

 

 

Коралові рифи іноді простягаються на кілька тисяч кілометрів. Найбільший з них, Великий Бар'єрний риф, який знаходиться у північно-східного узбережжя Австралії. До його складу входять близько 2900 окремих рифів і 71 острів. Великий Бар'єрний риф називають восьмим чудом світу. Вік його - не менше десяти тисяч років. У тропічних океанах коралові рифи є місцем проживання величезної кількості видів риб, тварин і рослин, які відіграють важливу роль в продуктивності рифів і тісно пов'язані з тією користю, яку вони приносять людям.

Приблизно 100 мільйонів людей у прибережних районах безпосередньо залежать від екосистеми рифів для задоволення своїх потреб у продуктах харчування і одержання засобів до існування за рахунок рибальства або туризму.

В останні десятиліття коралові рифи масово деградують і гинуть. Разом з ними зникає величезна кількість різноманітних морських тварин. Швидкість деградації і загибелі коралів настільки велика, що морські біологи прогнозують можливість їх повного зникнення у найближчі 30-40 років. Все це відбувається, насамперед, через парниковий ефект, і інші техногенні впливи. Але думаю, людству вистачить розуму вберегти цю красу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com