тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вірменка: вулиця з "характером" у центрі Львова

Прекрасний древній Львів - місце унікальне, що увібрало в себе елементи культури і архітектури різних національностей, і тому його чарівність неможливо просто описати словами - тут треба обов'язково побувати самому! Однією з найбільш атмосферних вулиць Львова є Вірменська, або просто Вірменка, як її називають місцеві жителі...

 

 

Історики твердять, що вулиця Вірменська - одна з найстаріших у місті, адже перші її засновники, вірменські поселенці з'явилися тут ще в ХІІІ столітті. Це були, в основному, ремісники і купці, яких з часом ставало все більше - громада розросталася і обгрунтовувалася, створюючи свої школи, лікарні, бібліотеки і навіть суд. Вірменська громада у Львові зуміла зробити свою вулицю однією з найкращих у місті.

Вже у XV столітті тут була кам'яна бруківка, водопостачання та зливна каналізація, а до будівництва житлових будинків залучалися кращі архітектори того часу. Багато з незвичайних барельєфів, різьблених орнаментів і порталів з колонами збереглися і до наших днів, будучи сьогодні величезною історичною цінністю. Вже в наш час вулиця Вірменська у Львові є не тільки історичною спадщиною міста, але і своєрідним центром культури і відпочинку - тут знаходяться художні галереї, безліч оригінальних кафе, антикварних магазинчиків і цікавих скульптур. Без сумнівів, побувавши тут ви неодмінно захочете купити однокімнатну квартиру у Львові , чи якесь інше житло, щоб стати невід"ємною частиною цього прекрасного міста!


 

 

 


Культурно-релігійним центром Вірменського кварталу був Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, який і в наші дні є унікальним архітектурним пам'ятником вірменської культури. Весь храмовий комплекс був збудований дуже компактно і ніби захований між будинками в глибині вулиці, але, тим не менш, включав в себе і вежу-дзвіницю, і монастир вірменських бенедиктинок, і палац архієпископів, і ще кілька споруд.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com