тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Випробуваний двигун, що працює без палива

Ідею створення безпаливного двигуна, який працює завдяки генерування тяги за допомогою мікрохвиль, висунув Roger Shawyer - дослідник Британії. Але, як повідомило видання Wired UK тридцять першого липня, в Х'юстонському Космічному Центрі Джонсона, де займаються цією проблемою, з'ясували, що подібна система, що дозволяє працювати двигуну без палива, виробляє в дійсності недостатню тягу, тому, щоб її використовувати для космічних польотів, доведеться розвивати інноваційну технологію.

 

Двигун, насправді, не потребує палива, оскільки використовує для створення мікрохвиль енергію Сонця. Satellite Propulsion Research Ltd - компанія, яку очолює Шоєр, вже провела ряд досліджень, створивши для цього експериментальний двигун. Однак, не всі фахівці налаштовані серйозно. Скептики вважають, що у двигуна немає майбутнього, оскільки системою порушується один з основних законів фізики - збереження імпульсу.

Тим не менш, пару років тому своя система була створена в Китаї. Фахівці стверджують, що виробленої нею тяги цілком вистачає для живлення потенційного супутника. Пізніше, свій пристрій Cannae Drive створив інженер Guido Fetta з Америки. І воно, за висновком співробітників NASA, що проводили випробування, може генерувати до п'ятдесяти мікроньютонів тяги. Хоча ці свідчення, в порівнянні з тими, які надали фахівці Китаю, складають всього 0,1%, але вони доводять, що нова технологія працює.

У NASA пояснюють, що принцип роботи системи заснований на, так званому, «приборканні» виникаючих і пропадаючих субатомних частинок. Тут мають намір проводити подальші дослідження, тому що вважають нову технологію досить перспективною.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com